Objevujeme Vršatecká bradla: pěšky bukovým pralesem

Vápencové hřebeny, zachovalé ruiny hradu, bukový les a výhledy na všechny strany. Pěšky jsme se vydali okolím Vršateckých bradel a to si rozhodně nenechte ujít. Procházka je to kouzelná a zážitek neuvěřitelný. 

Cíl a start: Vršatec
Délka trasy: 7 km
Doba výletu: 3,5 h
Doporučení pro rodiny s dětmi a každému, kdo hledá tiché a klidné místo k pohybu a přemýšlení. Mapa Vršatecká bradlaMísta zájmu: zřícenina hradu Vršatec, Vršatecké Podhradie, Sedlo Chotuč, Chmeľová

Majestátné vápencové hřebeny z období Jury kdysi omývalo mělké moře a zubem času jim byl vtisknut erozivní charakter. To dalo možnost širokému spektru lesního společenstva a teplomilným i horským druhům rostlin, ukázat svou divokost v ryzí podobě. Najdete tu také zachovalé ruiny hradu ze 13. století, který byl součástí královských povážských strážných hradů. Vše je umocněno vysokým výskytem chráněných druhů motýlů a endemických druhů hmyzu – to vše dělá z této lokality území evropského významu.Zřícenina VršatecZřícenina hradu Vršatec ze 13. stoletíVršatecká bradlaBukovým pralesemVršatecká bradla na podzimVršatské vrásnění, v pozadí Vršatské PodhradiePodzim na VršatciBarvy podzimuChmelová vrcholVrchol Chmeľová (925 m)Královský strážný hradKrálovský strážný hrad

Kde jíst

Přímo pod zříceninou Vršatce najdete i stejnojmenný hotel s restaurací, kde zastávku rozhodně doporučujeme. A jestli se vám tu zalíbí, popřemýšlejte o vícedenním výletu. V okolí je toho tolik co objevovat!  

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravili

Kristýna a Honza dezainers 

Naší inspirací je místo, kde žijeme. Ačkoli milujeme cestování po světě, okolí Valašských Klobouků je místem, kde jsme vyrůstali a prožívali své první výlety. Je to místo, které utváří náš pohled na svět kolem nás, umění, design, kulturu a životní styl.

 

  • Objevujeme Vršatecká bradla: pěšky bukovým pralesem

V okolí také najdete