Pěšky po Závrší: místa zapomenutá v čase

Krajinou Závrší jsme se již společně toulali, ale tento okruh jsme si pro vás nechávali speciálně na podzim. Jde stranou od turistických značek a vede listnatými lesy, kde se ukrývají pastviny okořeněné panenskými výhledy na kopcovitou krajinu. Takové je Závrší - podmanivé svou krásou a ryzí svou otevřeností.

Start a cíl výletu: Nad Nedašovou Lhotou
Délka trasy: 6,9 km
Doba výletu: 3,5h
Doporučujeme pro rodiny s dětmi a všem, kteří se ještě nechcete smířit s přicházející zimou. Dokud nenapadne sníh, výletujeme dál. A vlastně i potom. 

Závrší výletMísta zájmu: dub na Paseckých Lazech, Zadky, Maleník, Karlův dub

Cestou vám budou dělat průvodce krávy s ovcemi prohánějící se na pasinkách a památné majestátné duby. Ty jsou na trase hned dva a stejně jako nás, vás jistě donutí zastavit se a vzdát hold těmto velikánům a místu, kde někteří žijí více než 370 let. Nezapomeňte se projít po malebné obci Nedašova Lhota, která svým koloritem neztratila půvab starých časů. Lidová architektura tu na vás dýchne v podobě starých stodol a zachovalých dřevěnic.Nedašova Lhota výletVýchod slunce nad Nedašovu LhotuKarlův dub NedašovKarlův dub, stáří 370 letZávrší a Kobylinec výletZávrší s pohledem na KobylinecZávrší a Holý vrchZávrší s pohledem na Holý vrchOvce v NedašověStádo ovcíPodzim na pastvináchPodzimní pasinkyValašská dřevěniceValašská dřevěnice

Kde jíst

Jestli jste do Nedašovy Lhoty přijeli autem, jeďte se nakonec podívat do Brumova nebo do Valašských Klobouků. V Brumově vás čeká pizzerie a v Klobúkách zase oblíbená Beseda

Kam dál

No a jestli se vám ještě nechce domů, není nic jednoduššího než si výlet prodloužit. Pár kroků od vás čeká jalovcová stráň, na kterou jsme vás lákali minule. Za dalšími výhledy zase doporučujeme zamířit na Vršatecká bradla. Ani ta nejsou daleko. Stačí si vybrat směr a pokračovat. 

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravili

Kristýna a Honza dezainers 

Naší inspirací je místo, kde žijeme. Ačkoli milujeme cestování po světě, okolí Valašských Klobouků je místem, kde jsme vyrůstali a prožívali své první výlety. Je to místo, které utváří náš pohled na svět kolem nás, umění, design, kulturu a životní styl.

  • Pěšky po Závrší: místa zapomenutá v čase

V okolí také najdete