Z Otrokovic na Žlutavu pěšky nebo běžmo

Kdo chce i během zimy a podzimu na čerstvý vzduch, najde si cestu. Dneska vám nabídneme jednu z možností výběhu kolem Otrokovic, tak třeba vám usnadníme příští rozhodování. Jdeme na to! 

Délka trati: 9 km
Doba běhu: cca 50 min.
Doba pěší: cca 2:30 hVýběh Otrokovice Žlutava mapaZačínáme u mostní lávky přes řeku Moravu, kde se napojíme na cyklostezku směr Napajedla. Podél řeky Moravy se dostaneme až k železničnímu mostu, který přejdeme a po stezce vedoucí podel kolejí dojdeme až k cestě spoující Napajedla a Žlutava. Na této cestě se po cca 1 km dostaneme k odbočce „Žlaby“. Právě touto cestou ve vydáme, abychom prozkoumali Žlutavu.Otrokovice běhámŽlutava je malebná dědina rozprostírající se na stejnojmenném kopci. Najdete zde nádherné výhledy na Slovácko, Valašsko a také na Hanou, místní farmu a hned několik stezek vhodné na kolo a pěší tůry. Běhám ŽlutavaCesta nás dovede až na vrchol k farmě, odkud si užijete již zmiňované výhledy. Můžete taky pokračovat dál do Chřibských vrchů kolem žlutavského kamenolomu, jestli vám ještě zbývají síly. My se odtud vydáme zpět do Otrokovic. Cestou dolů probíháme lesem, kde je ticho a klid, a to je přesně to, co nás sem stále dokola táhne.Běh otrokovice

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete.

 

  • Z Otrokovic na Žlutavu pěšky nebo běžmo

V okolí také najdete