Pěšky kolem Tichova a Drnovic: za západy slunce zimního slunovratu

Tenhle výlet je trochu jiný. Není k němu pořádná mapa ani GPS souřadnice. Přesto nám připadá důležitý. Znáte ty okamžiky, kdy se v zimě vrátíte z práce a říkáte si, „Jo, kdyby bylo léto, to bych ještě šel ven na procházku, ale už se šeří, za chvíli nebude vidět na krok, to nemá cenu…“. radši se zachumláte do deky a uvaříte si čaj? přesto cítíte, že vám chybí kyslík a trocha přírody po dni stráveném v kanceláři. tak pojďte ven.  

Cíl a start: odkudkoli, kamkoli, doporučujeme na kopec s výhledy a trochou lesa
Délka trasy: kolik se vám zachce

NÁŠ TIP: Doporučujeme obout boty a prostě vyrazit. I padání soumraku a tma jako v pytli mají totiž svoje kouzlo!

My jsme se toulali po Valašském Klobucku po kopcích kolem Drnovic a Tichova. Krajina voněla deštěm a čerstvě pooranou hlínou, horizonty se vlnily v cárech stoupající páry.Drnovice večerní krajinaNajednou vše zezlátlo, v Drnovicích u kostela nás zastihl západ slunce.Drnovice kostel výletPo téhle cestě v Tichově se prostě nedalo nejít. Foukal syrový vítr plnící duši divokou radostí.Tichov příroda výletZleva poslední paprsky slunce, zprava mlha. Krok už byl v šeru nejistý a pozornost poutaly nádherné struktury keřů a rostlin, kterých si ve dne tolik nevšimneme.Tichov západ slunceV lese je ticho, to je pravda. Druhá pravda je, že les oplývá zvuky. A obě tyto pravdy platí naráz. Potmě vám zbystří sluch, vnímáte vítr v korunách stromů, praskání větví, šelest trávy, kroky zvířat, kapky vody i lecjaké zvuky, které neumíte zařadit. Naskakuje trocha adrenalinu a přichází parádní pocit - víte, že jste.Tichov západ slunce výletZ okna domova to vypadalo jako tma, venku zjistíte, že i hodinu po západu na vás slunce pořád pamatuje a nad posledním červánkem uhánějí do dáli karavany mraků. Tichov zimní slunovrat tip na výletNÁŠ TIP: Chcete-li si užít tmu i dlouho po západu slunce, vezměte si čelovku, ať se pak zvládnete dobře vrátit. Také vás dobře uvidí případný myslivec. Máte-li zahradu, můžete po výletě ještě pobýt s přáteli u ohně. Prožitek z lesa se ve vás při pohledu do plamenů hezky rozplyne.Oheň zimní slunovrat Zlínsko a LuhačovickoSlunovrat je doba zvláštní a magická, užijte si ji. Zima na výletě nevadí, naopak. V těle to proudí a mysl je veselá. Ale vyrazit na západ slunce a pak i lesní tmou můžete kdykoli… Troufáme si tvrdit, že vždy to bude silný zážitek.

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko

-------------------------------------------------------------------------------------------

Za redakční tým Zlínska a Luhačovicka

Jana Tesařová 

„Výlety Valašským Klobuckem mě baví. Líbí se mi tu divoká a zároveň malebná příroda, oblé kopce, ticho i zpěv ptáků. Při objevování krajiny a odkrývání příběhů, které se tu odehrály, člověk vždycky objeví i kousek sebe."

  • Pěšky kolem Tichova a Drnovic: za západy slunce zimního slunovratu

V okolí také najdete