Vizovické prameny: pěšky po naučné stezce

Jaro pomalu otvírá svou náruč, na lukách to šumí potoky a v lesích zurčí chladné studánky – ideální čas vyrazit na naučnou stezku Vizovické prameny.

Cíl: Rudolf Jelínek Vizovice
Start: Zámek Vizovice
Délka trasy: 16 km
Doba výletu: 6 h
Doporučujeme rodinám s dětmi i jako víkendovou procházku pro všechny, kteří chtějí pryč z města. Vizovické prameny mapa výletMísta zájmu: Zřícenina Janův hrad, rozhledna Doubrava, Kaple sv. Panny Marie Lurdské, Chladná studna, Sedm lip u Vizovického Šenku, Vizovický Šenk, muzeum Rudolf Jelínek, Zámek Vizovice, zámecký park

Výlet začínáme na Vizovickém zámku z 18. století, který je ukázkou jedinečného pojetí moderního pozdního baroka u nás na Moravě. Interiéry zámku stojí za zhlédnutí a to hlavně díky rozsáhlé sbírce středoevropských a italských malířů své doby. Vizovický zámekZe zámku míříme vzhůru po naučné stezce Vizovické prameny ke zřícenině Janova hradu z první poloviny 18. století. Díky občanskému sdružení „Janův hrad Vizovice“, dostává zřícenina podobu a svoji tvář v citlivém původním významu, včetně prací na zakonzervování současného stavu.Janův hrad VizoviceOdtud nás čeká necelých 6 km chůze na rozhlednu Doubravu, kde budete mít krásný panoramatický výhled na část Vizovických vrchů, Hostýnských vrchů, Luhačovickou vrchovinu, Velkou Javořinu, Svatý Hostýn nebo Radhošť.Rozhledna Doubrava VizoviceJen pár set metrů od rozhledny narazíme na Chladnou studnu s kaplí zasvěcené Panně Marii Lurdské. Podle legendy má pramen léčivé účinky, a proto se místní rozhodli postavět v místě vyvěrání na přelomu 19. a 20. století prvně kamenný portál a posléze ve 40. letech kapli. V průběhu května se tu každoročně koná mše svatá. kaple panny Marie Lurdské VizoviceČtyřkilometrovým sestupem dojdete až k restauraci Valašský šenk, kde najdete taky sedm památných lip. Určitě doporučujem si tu trochu odpočinout a ochutnat něco z místní gastronomie.
Zbude-li vám čas, zajděte do areálu Rudolfa Jelínka, kde se dozvíte více o tradiční výrobě destilátů u nás na Valašsku. Tady totiž historie výroby sahá více jak 400 let zpět.

Kde jíst

O Valašském šenku už jsme se zmínili, tady chybu určitě neuděláte. Jestli máte chuť mlsat, zastavte se do místní čokoládovny. Čokoládové království najdete hned u zámku. 

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravili

Kristýna a Honza dezainers 

Naší inspirací je místo, kde žijeme. Ačkoli milujeme cestování po světě, okolí Valašských Klobouků je místem, kde jsme vyrůstali a prožívali své první výlety. Je to místo, které utváří náš pohled na svět kolem nás, umění, design, kulturu a životní styl.

  • Vizovické prameny: pěšky po naučné stezce

V okolí také najdete