Otrokovice na horském kole: jedeme se nadechnout

Kudy a kam, když se chcete nadechnout čerstvého vzduchu, trochu se unavit, užít si zábavu a vyhnout se u toho velkým davům? Nasedněte na horské kolo a pojeďte s námi do terénu. 

Start a cíl: Lanáček Otrokovice 

Náročnost: pro mírně pokročilé až pokročilé
Délka: 30 km
Doba jízdy: 2 h
Pozor: Místy je špatný signál. Doporučujeme stáhnout mapy off-line

mapa otrokovice na kole

Začínáme u Lanáčku, od kterého pojedeme přes jez směrem na Kvasice. Mezi Bělovem a Kvasicemi najdete tzv. „esíčko“, zde doporučujeme jet chvíli podle mapy. Stačí si v aplikaci Mapy.cz zadat jako cíl „Kopaniny rozcestí“.
Odtud se vydáte po modře značené stezce. Na začátku možná budete muset několikrát slézt z kola, když ale vytrváte, nebudete litovat! Po modré turistické značce se dostanete až ke skalnímu útvaru „Budačina“. Budačina na koleZde najdete rozcestí, od kterého se vydáte po žlutě značené stezce. Místy si užijete parádní sjezdy, a tak si ve skupině držte rozestupy, protože jinak to může být pořádně „veselé“!
Poté, co se žlutou stezkou dostanete na asfaltovou cestu, držte se jí a u rozcestí „Dolina“ se napojte na červenou Cyrilometodějskou stezku. horské kolo halenkovicePokračujte po ní až do Halenkovic. Přesněji k „Halenkovice-škola“. Zde se vydejte po cyklistické trase č. 5015, dále u Kamenolomu Žlutava sledujte trasu č. 473, kterou se přes Žlutava dostanete až k lávce přes řeku Moravu. Poté už zbývá jen odbočit vlevo a zamířit po cyklostezce zpět k Lanáčku.

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete. 

 

  • Otrokovice na horském kole: jedeme se nadechnout

V okolí také najdete