Na kole ze Slavičína do Petrůvky a zpět

Malinká obec Petrůvka je nejzápadnější obcí Valašského Klobucka. Díky tomu, že leží na kopci, je z ní perfektní výhled na všechny světové strany. Zajímavé je ale i její okolí, které je plné valašských pastvin a luk. Dnešní cyklovýlet tak povede právě tudy!

Start a cíl: Slavičín
Délka: 22 km
Náročnost: střední
Povrch: z větší části zpevněný, některé úseky vedou lesní a polní cestoucyklovýlet mapa SlavičínCo možná nevíte: Město Slavičín je díky obuvnické firmě Prabos městem s nejvyšší produkcí bot v ČR.  

Výchozím místem našeho dnešního cyklovýletu je město Slavičín. To je pro cyklisty ideální destinace. Je zde výběr nejen stravovacích služeb a ubytování, ale velkou výhodou je i půjčovna kol, včetně možnosti vypůjčení elektrokola. Startujeme od nově zrekonstruovaného Zámku Wichterle, který se nachází přímo ve středu města. Přilehlý zámecký park je ideální nejen na procházku, ale i na malou rozcvičku před nasednutím na kolo. Po krátkém protažení už ale nasedáme na kolo a jedeme. rudimov cyklo výletZpočátku šlapeme po frekventované hlavní silnici. Za Slavičínem ovšem z této silnice odbočujeme směr Rudimov a zde si už můžeme být jistí, že aut potkáme poskromnu. Cesta se klikatí lesem a stoupání není nijak náročné. Za chvíli jsme již na horizontu a před námi obec Rudimov. Sjíždíme do obce a krátkým, leč prudkým stoupáním intenzivně šlapeme na kopeček, odkud máme výhled do okolí jako na dlani. Využijeme dřevěného odpočívadla ke krátké přestávce a poté jedeme značenou polní cyklotrasou podél pastvin a plotů. Rudimovské pastviny na koleVšude okolo se pasou krávy a ovce typické pro tento kraj. Ostatně, pastviny a chovná zvířata nás budou doprovázet ještě chvíli. Místní Farma Rudimov je totiž pro své bio Maso z lúky známá široko daleko. Poté najedeme na zpevněnou cestu a čeká nás příjemné klesání až do obce Kladná-Žilín. Odtud ale zase do kopce. Kladná Žilín cyklo výletPo asfaltové silnici stoupáme až nad obec, kde odbočíme do lesa na červenou turistickou trasu – Okruh Dušana Jurkoviče. Lesní cesta nás dovede do obce Petrůvka, kde je ideální příležitost ke krátké přestávce. Díky tomu, že obec leží na kopci v nadmořské výšce 484 m.n.m., je odtud parádní výhled na všechny světové strany. A tak můžeme pozorovat ve své kráse hřebeny Vizovických vrchů nebo Bílých Karpat. Petrůvka výhled cyklo výletPoté sjedeme lesní cestou až do Nevšové, kde nás čeká poslední úsek našeho cykloputování. Stoupáme zpevněnou cestou k lesu, kde začíná lesní křížová cesta.Křížová cesta cyklovýlet SlavičínDřevěné zastavení míjíme celou cestu až do Slavičína, který nás přivítá svým kouzelným Pivečkovým lesoparkem. Náš cyklovýlet opět končíme před zámkem Wichterle. A jelikož po námaze by měla vždy následovat odměna, sedáme si na přilehlou terasu s výhledem do parku a sportovní odpoledne zakončujeme příjemným občerstvením. Zámek Wichterle občerstvení cyklovýlet

Kde jíst

Pitný režim po cestě můžete doplnit v Hospodě Petrůvka u fotbalového hřiště nebo v Hospodě Nevšová přímo u hlavní cesty. Objednat si jídlo je možné pouze ve Slavičíně. Zde doporučujeme restauraci Záložna nebo pizzerii Grunt s velkým výběrem českých a italských specialit.
NÁŠ TIP: Restaurace Zámku Wichterle, která nabízí moderní gastronomii z krajových surovin

Ubytování

Zámek Wichterle: Moderní ubytování v nově zrekonstruovaném zámku. Pivní lázně a wellness jsou ideální relaxace po sportovních toulkách na okolí
Ubytování Vincour: celoroční domácí ubytování přímo ve Slavičíně. K dispozici i zahrada a venkovní bazén

Kam do servisu

Cyklosport – Slavičín, včetně půjčovny kol
Cyklo Remeš – Slavičín

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravil 

José Bělaška

V profesním životě zdravotnický záchranář, v osobním životě vášnivý sportovec a fotograf. Hodně cestuje do zahraničí, zvláště do hor, kde podniká dobrodružné výpravy na nejvyšší vrcholy Evropy. Ale jak sám říká, okolí Valašských Klobouk je místem jeho srdci nejbližší. Poznáte s ním nejkrásnější místa Valašského Klobucka na kole. Bude to stát za to.

 

 

  • Na kole ze Slavičína do Petrůvky a zpět

V okolí také najdete