S dětmi k Ekoparku Trhovisko

Máme pro vás odpověď na otázku, kde se projít ve Valašských Kloboukách s dětmi, nebo si vyběhnout na večerní fitness chvilku. Z města do oázy zeleně, tak by se dala nazvat procházka k Ekoparku Trhovisko. Vůbec nám nevadilo, že prší - naopak, užili jsme si to!

Start i cíl: Valašské Klobouky
Délka trasy: 1,6 km (jedním směrem)
Čas: 30 min dospělý, s dětmi i pár hodin
Doporučujeme rodinám s dětmi nebo sportovcům pro krátkou fitness trasuvýlet Valašské kloboukyVyrážíme z Nádražní ulice, ulicí Koželužskou po pravém břehu proti toku řeky Brumovka, které místní neřeknou jinak než Klobučka. Staré domy pocházející z 19. století pamatují ještě provoz zdejších koželužen.

Na konci silničky přejdeme přes mostek a můžeme si dát první zastávku na dětském nebo sportovním hřišti. Po dalším mostku se vrátíme na pravý břeh a užíváme si meandrů říčky. Dnes je rozbahněná velkými dešti, ale jindy se tu kocháme průzračnou vodou.říčka KlobučkaPokračujeme pěšinou po fitness stezce, kde si můžeme protáhnout tělo. Najdeme tu třeba schody, lavici či bradla, v jednoduchém dřevěném valašském provedení. Obklopují nás baldachýny zeleně, v parném létě oceníme zdejší stín.fitness stezka Valašské KloboukyNaším cílem je Ekopark Trhovisko, příjemné místo s fitness a herními prvky. Malé děti si užijí houpačky, vrbový tunel či dřevěná zvířata.Ekopark Valašské KloboukyNajdeme tu také první dvě roubené stavby malého skanzenu, který zde postupně budují nadšenci ze spolku Jižní Valašsko - kapli svatého Prokopa a studnu.kaple ekopark Valašské KloboukyZa dalšími stavbami pokračujeme kousek dál „za roh“, viz mapa. Můžete si zazvonit ve zdejší dřevěné zvonici, naproti ní se nachází kamenný kříž z roku 1820, a kousek dál roubená salaš.

Pokud bychom se od Ekoparku vydali přes silnici, narazíme na Cyrilometodějskou kapli, postavenou v roce 1864 v novogotickém slohu. Na její výzdobě se podílel známý malíř Bohumír Lindauer.Zvonice Valašské KloboukyNÁŠ TIP: Ekopark Trhovisko je i dobrým výchozím bodem pro výlet na hřeben Královce. Rozcestník vám ukáže cestu do kopce, projdete pod železnicí a napojíte se na Naučnou stezku Královec. Ta vás dovede třeba až na rozhlednu Královec. My jsme už čas neměli, tak jsme to vzali zpátky stejnou cestou, užívali zeleně a zpěvu ptáků. Ťuhýka obecného se nám povedlo i vyfotit.

Kde jíst 

Po cestě najdete 2 grilovací místa, takže něco na opékání s sebou! K občerstvení doporučujeme Gril Bar Valentýn v Nádražní ulici, stavte se třeba na pikantule nebo wrapy. Mají zde i zahrádku s trampolínou a skluzavkou. Otevřeno odpoledne a večer.

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko

-------------------------------------------------------------------------------------------

Za redakční tým Zlínska a Luhačovicka

Jana Tesařová 

„Výlety Valašským Klobuckem mě baví. Líbí se mi tu divoká a zároveň malebná příroda, oblé kopce, ticho i zpěv ptáků. Při objevování krajiny a odkrývání příběhů, které se tu odehrály, člověk vždycky objeví i kousek sebe."

 

  • S dětmi k Ekoparku Trhovisko

V okolí také najdete