Na vyhlídku Maková: běžmo nebo pěšky kolem Napajedel

Do Napajedel a ještě dál! Ne vážně, příležitostí k letnímu výběhu je spousta i kolem Napajedel. A jestli je zrovna moc velké horko nebo se vám prostě jen nechce běžet, udělejte si z trasy vyhlídkovou procházku. 

Start a cíl: Napajedla (Fatra)
Vzdálenost: 11 km
Doba chůze: 3 h
Doba běhu: cca 1 hběh Napajedla mapaZačínáme na mostě (tzv. „u Fatry“) přes řeku Moravu, odkud se vydáváme po červené stezce (součást Cyrilometodějské stezky) k vyhlídce Maková mezi Napajedly a Halenkovicemi.běh NapajedlaCestou budeme muset přejít hlavní silnici, kde je ve všední dny hustý provoz, takže opatrně! Od vyhlídky ještě chvíli pokračujeme po červené značce, která po pár set metrech směřuje do pole.vyhlídka Maková běh NapajedlaMy zůstaneme na asfaltové cestě a tou dojdeme nebo doběhneme až do Spytihněvi. Zde se centrem obce dostaneme k řece Moravě, kterou opět přejdeme u přístaviště Spytihněv přes jez. Po cyklostezce se vydáme zpět do Napajedel.Napajedla běhNÁŠ TIP: Projít Spytihněví je velmi jednoduché - sledujte cyklistickou stezku značenou číslem 5015. Ta vás dovede až ke zmíněnému přístavišti a jezu, kterým se napojíte na cyklostezku vedoucí podél Baťova kanálu.

NÁŠ TIP: K návštěvě v Napajedlích doporučujeme i místní klášter. Proč? Najdete tu muzeum hraček i krásnou kavárnu, kde po dlouhém výletu načerpáte zpět všechny síly. V citlivě zrekonstruovaném klášteře Milosrdných sester sv. Kříže kdysi sídlil výchovný ústav pro dívky nebo učiliště Slaviamotoru. Dlouhá léta pak byl dům opuštěný a tiše čekal na svou novou úlohu. Po dlouhé rekonstrukci se sem nastěhovala Základní umělecká škola a později také Klub kultury Napajedla, který zde spravuje Muzeum Napajedla, Knihovnu Boženy Benešové, Informační centrum a Café Klášter. Společně se jim povedlo něco výjimečného. Připravit v Napajedlích kulturní nabídku, která by mohla snadno předčit Zlín nebo Hradiště.Muzeum Hraček Napajedla

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete. 

  • Na vyhlídku Maková: běžmo nebo pěšky kolem Napajedel

V okolí také najdete