Z Luhačovic vlakem do Uherského Brodu nejen s dětmi

Už jste v Luhačovicích všechno viděli? Prošli jste si kolonádu, byli jste na přehradě, byli jste s dětmi na všech hřištích i na vodní skluzavce a teď byste chtěli někam na výlet? Sedněte v Luhačovicích na vlak a udělejte si půldenní nebo celodenní výlet do Uherského Brodu. Historické město, ve kterém působil Jan Amos Komenský má krásnou atmosféru, několik dobrých kaváren a spoustu zajímavostí, které stojí za výlet. 

Jak do Uherského Brodu

Uherský Brod leží na trase Praha - Luhačovice, takže jestli jste do lázní přijeli vlakem, určitě jste městem projeli. Díky tomu se sem krásně dostanete nejen z Luhačovic, ale také z Pardubic, Olomouce nebo Přerova a s jedním přestupem také z Brna nebo Bohumína. Pro dnešek jsme vybrali cestu z Luhačovic, která trvá 20 minut a díky tomu je skvělým spojem pro jednodenní nebo půldenní výlet z lázeňského města. A bude bavit děti i dospělé. Slibujeme. 

 Nádraží v Uherském Brodě | Zlínsko a Luhačovicko

1/2 denní výlet

Nádraží v Uherském Brodě je jen kousek od centra, takže se nebojte jít pěšky. Nádraží s městem spojuje nadchod, takže ho použijte a projděte jím do ulice Pod Valy. Právě tady začíná Planetární stezka, která se vine městem a na drobných modelech planet představuje sluneční soustavu. Skvělá pro mladé vědátory. Součástí stezky je i Digitální planetárium, které je opravdu zajímavým zážitkem, takže se mrkněte, kdy mají otevřeno a naplánujte si návštěvu i tady. 

Planetární stezka Uherský Brod | Zlínsko a Luhačovicko

Jestli je zrovna teď čas na kávu, vězměte to z planetária do uličky Úzká, kde nedávno otevřeli pražírnu a kavárnu Mima Coffee Roastery. Kávu mají výbornou a navíc mají nádherný dvoreček přímo v městském centru, který je super jak pro návštěvu s dětmi, tak pro klidnou skleničku prosecca ve městě. 

Na Masarykově náměstí najdete radnici s orlojem, na kterém Čerý Janek neúnavně oznamuje každou celou hodinu cinkáním zvonečku. Tady je možná pravá chvíle říct si něco víc o postavičce Černého Janka, který město zachránil před nájezdem kuruců. Celou pověst najdete na výborných stránách Co je v Brodě, ale ještě lepší je stáhnout si aplikaci Zapomenuté příběhy a projít si trasu příběhu hravě. Ano, je určena hlavně dětem a ano, baví nás možná víc, než je. 

Černý Janek Uherský Brod | Zlínsko a Luhačovicko

Pokud ještě máte chvilku, stavte se do prodejny čokoládovny Janek, která dělá opravdu exkluzivní čokoládu a je s Brodem neodmyslitelně spojená. Cestou na nádraží si můžete prohlédnout ještě Nový židovský hřbitov

Celodenní výlet

Ani na celodenním výletě se v Brodě nudit nebudete. Projděte si trasu půldenního výletu výše a pokračujeme dál. Na oběd se stavte třeba v restauraci Panoptikum. Uherský Brod byl městem, ve kterém působil Jan Amos Komenský, a proto byste neměli minout také Muzeum Jana Amose Komenského. Kromě expozic a aktuálních výstav tu mají také příjemnou kavárnu, a je to skvělý tip na návštěvu i ve chvílích, kdy venku prší. 

Muzeum JAK Uherský Brod | Zlínsko a Luhačovicko

Jestli ale chcete být raději venku, máme pro vás dva tipy. Tím prvním jsou naučné stezky, které vedou z Uherského Brodu na Maršov, do Havřic nebo Nivnice. Uherský Brod je místem, kde se slovácké vinohrady potkávají s podhůřím Bílých Karpat, a díky tomu jsou stezky opravdu pestré a zajímavé. V Maršově je krásný rybník, ke kterému místní chodí na procházky. 

Druhým tipem je koupaliště a aquapark Delfín s venkovním bazénem, s tobogánem i saunami. Ideální osvěžení v létě, krásný relax v zimě. Najdete ho na Slováckém náměstí, jen kousek od nádraží. 

 Co ještě vidět v Brodě

  • Z Luhačovic vlakem do Uherského Brodu nejen s dětmi

V okolí také najdete