Z Otrokovic na paddleboardu: plujeme po proudu Moravy

Jestli jste minule dali na náš tip a zkusili si vyjet na otrokovické Štěrkoviště na paddleboardy, rozhodně čtěte dál. Pro toho, kdo si paddleboard oblíbil, máme totiž pokračování, a to hned celý výlet. Tak co? Troufnete si? Jasněže jo! 

Trasa I.: z napajedel

Start: Napajedla (sídliště)
Cíl: Pahrbek
Vzdálenost: 2 km
Pokračovat můžete i dál
Cíl II: Spytihněv
Vzdálenost: další 2 km
Celková vzdálenost Napajedla - Spytihněv: 4 kmPaddleboardy napajedlaV Napajedlích najdete hned 2 nově postavená přístaviště, odkud můžete vyrazit po řece Moravě. My doporučujeme začít na přístavišti Emila Spiro (Napajedla – sídliště) a vydat se po proudu dolů, až na přístaviště Pahrbek (okraj Napajedel).  Pahrbek je zároveň rekreační areál, kde se je ideální příležitost k občerstvení, k minigolfu nebo plážovému volejbalu. Dále po proudu vás čeká Spytihněv, kde začíná slavný Baťův kanál.výlet na paddleboardu po Moravě

Trasa II: z otrokovic

Start: Otrokovice
Cíl: Napajedla (sídliště) 
Vzdálenost: 4 kmPaddleboardy OtrokoviceOtrokovice disponují pouze jedním přístavištěm a díky místnímu veslařskému oddílu je zde opravdu dost rušno. Proto doporučujeme zvolit toto přístaviště pouze jako výchozí bod pro váš výlet po řece Moravě.výlet na paddleboardu NapajedlaNÁŠ TIP: Obě trasy spojte a užijte si krásnou, osmikilometrovou plavbu. 

DEJTE POZOR: V případě vyššího průtoku vody nebo zvýšené hladiny je plavba po řece ZAKÁZÁNA! Nezapomeňte dbát také na provoz na řece. Pokud si nejste jistí, jak se na řece pohybovat, držte se vždy pravého břehu směru jízdy.

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete. 

 

  • Z Otrokovic na paddleboardu: plujeme po proudu Moravy

V okolí také najdete