K luhačovickému Jezírku lásky: pěšky i na kole

Dnes se podíváme do Luhačovic na krátký úsek lázeňského okruhu Dušana Jurkoviče. Ten ve své celkové délce měří 19 km. Projdete po něm hlavní místa Luhačovic, která skýtají výhledy, co stojí za pohled.  

Start a cíl: Luhačovice
Délka trasy: 5 km
Čas: 2 h
Doporučujeme rodinám s dětmi - pěšky i na kolemapa Jezírko láskyMísta zájmu: Jezírko lásky, křížová cesta, pramen Vincentka, pramen Amandka, kolonáda, pramen Ottovka, pramen Viola

My jsme dnes zvolili úsek s kolonádou, který nám dovoluje spojit degustaci pramenů s vycházkou do přírody. Výlet začínáme nad Luhačovicemi u obory kousek od Jezírka lásky. Jedná se v podstatě o přehradní nádrž určenou jako zásobárnu vody pro lesní zvěř. Jezírko lásky výletJezírko má na délku 60 m. Se svou šířkou 30 m není sice úplně velikánem, nicméně už v první polovině 20. století se stalo vítaným výletištěm lázeňských hostů, kteří si sem přišli oddechnout od rušného lázeňského shonu.Jezírko lásky tip na výlet LuhačoviceO jezírku se říká, že kdo v něm smočí levý ukazováček, bude mít štěstí v lásce. Nevíme. Co však jezírku určitě nechybí, je láska k vodním řasám. Díky těm svůj ponořený ukazováček prakticky neuvidíte. A pokud se odhodláte, můžete zkusit najít v metrové hloubce poklad, který se tu prý uprostřed jezírka ukrývá. Jezírko lásky LuhačoviceJe zde krásná atmosféra, kvůli které sem určitě doporučujeme přijít. Jezírko je situováno uprostřed lesa a je jím postupně pohlcováno. Tím vznikají krásná zákoutí, která jsou jako vystřižená z asijských zahrad.Jezírko lásky tip na výlet Okruhem Dušana Jurkoviče se postupně dostanete až k pramenu Marie. Odtud sejdete do centra lázeňského dění k pramenu Vincentka. Luhačovice Vincentka pramenInteriér budovy se v současné době sice rekonstruuje, nicméně už teď můžete nahlédnout do procesu práce a pokochat se, třeba s douškem Vincentky, působivou celkovou atmosférou místa.Luhačovice kolonádaOdtud přes kolonádu plnou sympatických kaváren, čajoven a designových obchůdků dojdete přes prameny Ottovky a Violy, přes křížovou cestu až k samotnému začátku výletu. Kruh se uzavřel. Snad se vám líbil. Luhačovice kolonáda tip na výlet

Kde jíst

Nemůžeme se rozhodnout, jaké místo vám na kolonádě doporučit. Je tady tolik krásných kaváren. Takže navrhujeme toto. Prostě zajděte do první, která vás zaujme, nebo se dřív podívejte na naše tipy pro milovníky jídla v Luhačovicích a vyberte si podle chuti. 

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravili

Kristýna a Honza dezainers 

Naší inspirací je místo, kde žijeme. Ačkoli milujeme cestování po světě, okolí Valašských Klobouků je místem, kde jsme vyrůstali a prožívali své první výlety. Je to místo, které utváří náš pohled na svět kolem nás, umění, design, kulturu a životní styl.

  • K luhačovickému Jezírku lásky: pěšky i na kole

V okolí také najdete