7+ podzimních výhledů, které byste si neměli nechat ujít

Je tady kouzelný podzim a my pro vás máme výlety minimálně na celý jeden týden, na každý den v týdnu. Ale mnohem pravděpodobněji na několik krásných víkendů plných neuvěřitelných výhledů na krajinu Zlínska a Luhačovicka. Pojďte se toulat.

Petrůvka

výhledy výlet Petrůvka

Kousek od Luhačovic, kousek od Slavičína. Vesnička, která se nějak zapomněla schovat do údolí. Leží tu sama, úplně nahoře, na kopci, ze kterého je vidět snad až pánubohu do kuchyně. A ty výhledy tady! Ráno i večer je to tu k neuvěření.

Procházkou sem dojdete z Luhačovic po červené přes Obětovou. Ze Slavičína zase po zelené přes Rudimov.

V Rudimově se stavte pro maso nebo klobásy do Farmy Rudimov, v Luhačovicích si zase dejte kávu, teplý oplatek a degustaci minerálních pramenů. A abyste nemuseli dlouze hledat odkud kam, tak jsme pro vás připravili skvělý TIP NA VÝLETPěšky z Petrůvky do Luhačovic a zpět: klid přírody i městské radovánky. 

Javorník

výhled javorník výlet na víkend

Tady se pasou ovečky. Je tu ticho, nikde nikdo. Nad Štítnou nad Vláří se tyčí Javorník, pod ním vyrostly naše milé Gabra a Málinka z knížek Amálie Kutinové. Vyšplhejte sem, cestou se hodně zastavujte na pastvinách a loukách. Začít můžete po modré v Brumově Bylnici nebo se inspirujte naším TIPEM NA VÝLET: Pěšky na Javorník: čarovná zem Gabry a Málinky.

Pro sýry a mléko se stavte v Ecofarmě Javorník, v Brumově zase do cukrárny U Kostků.

Nedašov

Nedašov výlet kam za výhledy

Honza a Kristýna Zainerovi nám tu nedávno psali o krásném výletě: Pěšky za nedašovskými výhledy: romantika mezi jalovci. Teď ho trochu oprášíme, protože patří mezi ty, kde vás nádherné výhledy neminou.

Projděte se a cestou potkejte jalovce na stráních, bukové pralesy a spoustu výhledů na tu naši malou část Valašska.

Pindula

příroda u zlína kam za výhledy pindula

Jo, tak na snížek si budete muset ještě chvíli počkat, ale slibujeme, už to nebude dlouho trvat. Pindula je naprosto jedinečný úkaz. Osada nad Zlínem, kde ještě dnes čekávají babky na autobus v šátcích, v zimě tu potkáte stařenku s onucemi na nohách a nůší na zádech. A to teda nekecáme. Ze Zlína je to nádherná procházka, kterou si můžete prodloužit a objevit krásnou podzimní přírodu Přírodního parku Želechovické paseky. Inspirujte se jedním z našich oblíbených podzimních výletů: Pěšky Pasekářskou stezkou: kus přírody kousek od Zlína.

Chmelová

Výhledy Vršatec na podzim

My víme. S tímhle se trochu opakujeme. Ale když ono se na to nedá zapomenout. Nejkrásnější výhled široko daleko, na kterém si budete připadat, jako byste vyrazili do Alp (nebo minimálně aspoň do Súľovských skal), je z Chmelové. Chmelová je nad Vršatcem a dojdete tam ze Sidonie. Tohle je výlet jako víno. Nebo má spíš říz jako dobře natočené pivo, když jsme u toho chmelu.

Lačnovské skály

Výhledy Lačnovské skály příroda turismus

No uznejte, už kvůli téhle fotce na instáček to stojí za to, že jo? Přečtěte si ale jejich článek o výletu po výhledech a po historii Vařákových pasek, na který bychom nikdy neměli zapomenout.

Ploština

Ploština památník tip na výlet

Když podzim, tak na kopcích. Ten pohled na pestrobarevné stromy v údolích, mezi kterými se válí mlhy, totiž stojí za všechno to lopocení.

Výhledy můžeme slíbit také z Ploštiny. Kdysi to byla pasekářská osada schovaná v náruči lesů, kterou ale za války vypálili Nacisté. Celý příběh si můžete přečíst v článku Ploština, místo, které pláče.

Žlutava

Jen kousek od Otrokovic nebo Napajedel najdete vesničku Žlutava, která je trojmezím Valašska, Slovácka a Hané. Je otud nádherný výhled na Zlín, na údolí řeky Moravy a Otrokovice, najdete tady farmu Žlutava s minizoo a hospůdkou. Vede sem krásný výlet Údolím Širokého potoka a teď na podzim je krajina kolem nejrkásnější.  

  • 7+ podzimních výhledů, které byste si neměli nechat ujít

V okolí také najdete