Vánoční dárek od místních: dvojí radost a velká pomoc

My tady na Zlínsku a Luhačovicku máme velké štěstí. Pro vánoční dárky prostě nemusíme chodit daleko. Kraj je to rozmanitý, lidé nápadití. Tolik krásných a dobrých věcí se tady vyrábí a prodává. A věřte, že když nakoupíte od místních, uděláte radost víc než jednomu člověku. Děkujeme, že podporujete lokální výrobce a prodejce.jedlé dárky Zlínsko a Luhačovicko

Naše tipy na jedlé a tekuté dárky

- Bistrotéka Valachy (Zlín) - kuchaři a cukráři z Bistrotéky čas neztrácí. Během nucené pauzy vymysleli unikátní kolekci jedlých vánočních dárků, která čítá celkem 11 výrobků. Mezi nimi najdete škvarky v sádle, pečený vánoční čaj, sněhové pusinky, valašské cantuccini nebo vánoční karamel.
- Kavárna v Myslivně (Luhačovice) a Café Malá scéna (Zlín) - v otevřeném okénku koupíte výborný vaječný koňak, slaný karamel, krabičku s domácími perníčky nebo s vanilkovými rohlíčky.
- Ekofarma Javorník (Štítná nad Vláří) - tady vám umí připravit dárkový balíček s domácími bio sýry, paštikami a dalšími dobrotami, které se vyrábí přímo tady na farmě
- A.K. CIDER (Vizovice) - výrobou jablečného „burčáku“ (moštu) se vizovjané zabývali odjakživa. Přes e-shop si objednáte nejen místní Cider, ale taky ovocné víno nebo mátový sirup.
- Fiery Bean Otrokovice - co je nám na otrokovickém kávovém svatostánku sympatické, je čistá poctivost, se kterou se tu nejenom dělá káva, ale také přistupuje ke všemu, co s kávou a pražírnou souvisí. Sem si pojďte pro kávová zrna.
- Kafec Zlínský (Zlín) - balíčky s výběrovou kávou na espresso i filtrované přípravy tu čekají jen na vás stejně jako dárkové karty, které lze nabít na libovolnou částku. Třeba na takovou, která pokryje kávu na každý den roku 2021.
- MIMA Coffee Roastery (Uherský Brod) - z nové kavárny s pražírnou si odnesete kávu na filtr, třeba takovou kávu, která prý chutná po horalkách nebo nějakou specialitu, jako jsou 12 hodin macerované kávové třešně.šťastná vejce pronájem slepičky Pro slepičí kvočSpeciální jedlý dárek: Pro slepičí kvoč (Brumov - Bylnice)
Víte, že můžete někomu k Vánocům pronajmout slepičku, která mu bude celý rok snášet šťastná domácí vejce? Slepičky tady žijí v těch nejlepších podmínkách, přijeďte se podívat.Zlínlover hrnečky

Naše tipy na Hrnečky a keramiku

- Zlín lover hrnečky (Zlín) - Turistické informační centrum je v současné době otevřené vždy během úředních hodin, tedy pondělí a středa (9 - 11 a 14 - 17). Právě tady koupíte kouzelné porcelánové hrnečky pro všechny milovníky Zlína.
- Kavárna v Myslivně a Café Malá scéna (Luhačovice a Zlín) - plecháčky na punč se budou během zimy určitě hodit
- Keramika z Jizby Luhačovice - na kávu, na čaj, na med, na cesty. Věříme, že tyhle tradičně moderní šálky a hrnečky vás dostanou stejně, jako dostaly nás.keramika Jizba Luhačovice

Naše tipy na dárky pro zdraví

- Vincentka (Luhačovice) - nově jsou produkty Vincentky i na e-shopu, a to včetně dvou speciálních dárkových balíčků pro zdraví z Luhačovic.
- Květomluva (Vlachovice) - z dřevěné sušírny Sv. Františka vychází bio bylinné čaje i originální bylinné elixíry a sirupy.barefoot Zlín

Naše tipy na něco na sebe

- Papuče z Valašských Klobouků - třeba od paní Ročákové. Papučářství patřilo k Valašským Kloboukám od pradávna.
- Recyklovaná móda Jany Lörinczové (Nedašov) - Jana své autorské kousky šije z kvalitních materiálů použitých nebo z nepoužitých dlouho ležících a také z materilálů nových, nejraději české výroby a přírodních.
- Modest Apparel (Zlín) - tyhle kousky jsou vyrobené z vysoce kvalitních materiálů. Za každý prodaný produkt vysadí Modest Apparel strom. 
- Autorská móda Bioga (Zlín) - originální, autorské kousky, tvořené s láskou nejlíp jak to jde. 
- Slow fashion SUTU (Zlín) - neboli pomalá móda, jejímž hlavním smyslem je výroba oblečení jednak z lokálních materiálů a také tvorba limitovaných upcyclovaných kolekcí
- Batohy Playbag (Zlín) - designové batohy, kabelky, peněženky. Playbag si zakládá na česká řemeslné tradici a designu s využitím nových technologií a kvalitních materiálů.
- Barefooty ZKAMA (Zlín) - Ingrid vyrábí barefooty na míru. Vybrat si ale můžete z už navržených párů na jejím eshopu. 
- Tenisky KAVE Footwear (Zlín) - tyhle tenisky jsou vyrobené z odpadních či zbytkových materiálů s důrazem na minimální ekologickou stopu. Koupíte tu unikáty vyrobené z kávové sedliny i 100% vegan tenisky.  KAVE footwear Zlín

Naše tipy na dárky pro děti

- Stolní hra s baťovskou tématikou (Zlín) - od budíčku v 6.00 přes práci v továrně a studium až po večerku vás hra provede životem učňů firmy Baťa. Hru koupíte v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, ve 14. budově Baťova institutu
- Retro hračky od Fatry (Napajedla) - nafukovací dětské sedací hračky ve tvaru zvířátek, které navrhla Libuše Niklová ve Fatře Napajedla, patří k ikonám českého designu.
- Lojzíkův krámek (Zlín) - v knize, v pexesu i jako plyšového kamaráda teď můžete darovat oblíbené prasátko Lojzíka z Filmového uzlu 
- Můj první zápisník (Valašské Klobouky) - v tomhle zápisníku děti čeká více než 80 činností spojených s přírodou, počítáním, kreslením, grafomotorikou, poznáním rostlin, příběhů básniček, objevování světa fyziky, jóga, recepty a další inspirace.
- OWL BOARDS (Zlín) - tohle je náš žhavý tip pro dospívající děti i pro dospěláky. Skaters značka vyrábí desky na skejty, komplet skejty, ale taky designový merch.Desková hra Zlín Muzeum jihovýchodní Moravy

Naše tipy na nejen knižní dárky

- Baťa na všech kontinentech - jestli hledáte vhodný exkluzivní dárek pro baťovské nadšence, je tato kniha správnou volbou. Knihu letos vydala Univerzita Tomáše Bati.
- 99 sladkých teček Marie Baťové - darujte 99 variant prvorepublikových dezertů, které si vychutnával i největší obuvník světa
- Kolekce Baťa - nejen knihou potěšíte baťovské nadšence. Na e-shopu Nadace Tomáše Bati vás čekají propisky, tužky, plakáty i cestovní hrnky. 
- Předplatné časopisu Prostor Zlín - odborný časopis, který vychází čtvrtletně. Jeho vydavatelem je Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, která při přípravě spolupracuje s předními českými i slovenskými umělci, kurátory a dalšími odbornými pracovníky galerijních institucíRadun Luhačovice dárkový poukaz

Naše tipy na Zážitkové dárky

- Boutique hotel Radun (Luhačovice) - hotel, wellness, gastronomie. S vánočním poukazem z Radunu darujete prvorepublikovou atmosféru a perfektní služby.
- Zámek Wichterle (Slavičín) - hotel a pivní lázně. I sem můžete své blízké dárkem poslat na zaslouženou dovolenou, tentokrát do romantické zámecké atmosféry .
- Hotel Tomášov (Zlín) - hotel a wellness. Dárkový poukaz vám s radostí připraví i ve zlínském Hotelu Tomášov. 
- Masáže Fyzio Garden (Zlín) - darujte svému blízkému odpočinek a relax ve formě masáže. Vybrat si můžete z 50, 80 nebo 100 minutové masáže. 
- Kurzy vaření (Zlín) - Bistrotéka Valachy nabízí kurzy vaření. Věnujte svým blízkým zážitek plný chutí a zábavy, na kterém se přiučí kulinářskému umění 
- Městské divadlo Zlín - poukazy na představení vám i tady rádi vystaví

Doplňujeme na základě vašich doporučení

Kalendář Rok toulek kolem Valašských klobouk od fotografa Honzy Zainera. Objednáváte ho přímo u Honzy ve FB zprávách.

A spousta dalších. Naše úplně první vánoční tipy najdete v článku Tipy na dárky ze Zlínska a Luhačovicka. Všechny jsou pořád aktuální, určitě si je taky projděte.
Máte tip na projekt, výrobek nebo zážitek, který jste v seznamu nenašli a o kterém podle vás stojí za to vědět? Napište nám do zpráv na našem Facebooku nebo do Directu na Instagram. Díky za to!

  • Vánoční dárek od místních: dvojí radost a velká pomoc

V okolí také najdete