Mladcovská skalka: za přírodou a výhledy

Máme pro vás tip na útěk z města, který v sobě snoubí krásu podzimních lesů a impozantních výhledů na Zlín. A protože rádi podporujeme lokální gastro podniky, tak jsme trasu přizpůsobili tak, abyste mohli potěšit své chuťové buňky a zároveň podpořit jednu stylovou kavárnu sídlící na Mladcové u Zlína. Dnes vám představíme jeden z našich oblíbených nenáročných okruhů u Zlína, který si zamilujete.

Start a cíl: Ebe Café, Mladcová u Zlína, ulice Náves 233
parkoviště je za kavárnou, případně sem můžete dojet MHD č. 32 z náměstí Míru
Délka trasy: 6,5 km
Čas: 2,5 hodiny
Doporučujeme rodinám s dětmi, partě kamarádů a všem milovníkům přírody a procházekMladcovská skalka tip na výlet mapaMísta zájmu: obec Mladcová, kavárna Ebe Cafe, Zboženské rybníky, Mladcovská skalka, skalní útvary Přední Vrch, vyhlídkové místo na Zlín

Začínáme ve vesničce Mladcová, která se nachází jen 2,5 km od Zlína. Nedávno v této malebné obci s krásnými výhledy na krajské město vyrostla stylová kavárna Ebe Cafe. Ačkoliv si na posezení v interiéru budeme muset ještě chvilku počkat, nic nám nebrání se posilnit na začátku naší cesty. Doporučujeme ochutnat třeba chai latte nebo některý z lahodných dezertů, které potěší i vegany. Otrlejší ocení jistě podzimní punč, který voní již z dálky. U Ebe Cafe začíná i končí náš výlet, tak se můžete rozhodnout, jestli doplníte energii na začátku nebo se odměníte na konci výletu.Ebe café tip na výlet Mladcovská skalkaVyrážíme směrem ke Zboženským rybníkům - oáze klidu a ráje ryb, obojživelníků, vodního ptactva, ale také vášnivých rybářů. Soustava tří větších rybníků je položena v řadě za sebou v hlubokém zalesněném údolí Mladcovských vrchů. Jejich název je odvozen od vsi Zbožensko, která se zde původně nacházela. Podél cestičky vedoucí mezi rybníky je posed, který láká k zastavení a zaposlouchání se do zvuků okolní přírody.Zboženské rybníky tip na výlet ZlínPřed jedním z odpočívadel u třetího rybníku odbočíme doprava a stoupáme lesní cestou směrem k zajímavému skalnímu útvaru uprostřed lesa. Když budete mít chuť, můžete stejně jako my sejít na moment z cesty a vychutnat si výhledy na Zlín z mladcovských luk.Výhled na Zlín tip na výletLesní cestou se dostanete k Mladcovské skalce. Na její vrchol vedou schody vytesané do kamene. Skalisko dosahuje výšky 6 metrů a po vystoupání se můžete rozhlížet do korun stromů, mezi kterými sem tam zahlédnete kousek městského urbanismu blízkého Zlína.Mladcovská skalka tip na výletNÁŠ TIP: U Mladcovské skalky se nachází udržované ohniště, které je přímo stvořené na táborák s rodinou nebo přáteli.Mladcovská skalka ohništěPokračujeme dál směrem k Přednímu vrchu - místu, kde najdete několik skalních útvarů s vytesanými reliéfy. Nachází se zde několik desítek metrů dlouhá a členitá skalní stěna doprovázená oddělenými skalkami a balvany, které zdobí asymetrické obličeje. Pokud jste plánovali táborák, ale ohniště u Mladcovské skalky bylo obsazené, nevadí. U Předního vrchu se nachází další místo pro opékání špekáčů. Doporučujeme!Mladcovská skalka přední vrch tip na výletPomalu se nám výletní okruh uzavírá a my se vracíme zpět do vesničky Mladcová. Kousek cesty půjdeme podél silnice, ze které se nám otevírá opět další výhled na město Zlín.Výhled Zlín tip na výletTak co nyní? Dáme si ještě něco dobrého v kavárně, kde jsme začali?

Popojedeme kousek dál do přírody nebo dáme přednost městské atmosféře? Na Zlínsku a Luhačovicku máme tipy na aktivity pro každého - stačí si vybrat z kategorií v Tipech na Výlety. Pokud byste rádi ještě více prozkoumali okolí Zlína, tak přehled turistických tras v okolí Zlína najdete na turistickém portálu města Zlín.

 

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko

-------------------------------------------------------------------------------------------

Za redakční tým Zlínska a Luhačovicka

Jana Pastyříková 

„Nikdy mě nepřestane bavit toulat se místy, která jsou kousek od mého domova a ačkoliv jsem je prochodila tolikrát, tak přitom na nich pokaždé najdu něco nového a zajímavého. Procestovala jsem jihovýchodní Asii, Island, Španělsko a další země, kde jsem objevila vášeň pro přírodu a autentické příběhy místních. A Zlínsko a Luhačovicko je plné inspirativních míst a příběhů. Třeba vás inspirují, tak jako mě!“

  • Mladcovská skalka: za přírodou a výhledy

V okolí také najdete