Kam za zimními výhledy na Zlínsku a Luhačovicku?

Je zima, napadl sníh. A to je naprosto úžasná zpráva. Jestli vás taky chytá nutkání jít ven a trochu si tu zimu užít, připravili jsme pro vás pár tipů na místa v okolí Zlína, Luhačovic, Vizovic i v Bílých Karpatech, kde to bude zaručeně nádherné.

Rozhledna Vartovna - Vizovické vrchy

Vartovna rozhledna Zlínsko Luhačovicko
Vartovna je taková naše zlínská klasika. Krásná procházka od autobusové zastávky na Syrákově až k rozhledně a pak buď zpět nebo pěšinkami do Jasenné. Na rozhledně bývá o víkendu dost plno, ale kdo si vyšlápne dřív, bude mít celou tu krásu pěkně pro sebe.

Janův hrad - Vizovice

Janův Hrad Vizovice

Romantická zřícenina? Bývalý statek? Jak to je s Janovým hradem? Zjistit to můžete buď osobně na místě nebo se můžete trochu podívat dopředu a vyrazit podle trasy našeho výletu na Janův hrad.krásné místo na procházku.

Fryštácká skalka - Fryšták

Není to tak dávno, co jsme objevili nádhernou kapličku u fryštácké Skalky. Odtud je krásný výhled na Zlín a vůbec do krajiny, pomalu se tu začínají zvedat hostýnské vrchy a je to skvělé místo na nedělní výlet. 

Mladcovská skalka - Zlín

Možná ne tak docela známé místo, kam se dostane krásnou procházkou z centra Zlína. Mladcovská skalka je super tip na odpolední výlet, cestou se můžete stavit třeba v Ebe Café na něco dobrého.

Ploština - Vysoké Pole, Valašské Klobouky

Památník Ploština Zlínsko Luhačovicko

Dechebroucí místo. Výhled široko daleko, nikde nikdo a pod nohama půda, která šeptá smutné příběhy, které se tu odehrály. Ploština. Náš tip na celodenní výlet za Valašských Klobouk nebo Vysokého Pole.

Hotel Vega - Luhačovice

Běžky hotel Vega Luhačovice

Nad Luhačovicemi, na kopci nad přehradou leží hotel Vega. V létě je tu nekonečný bazén, ze kterého se můžete kochat západem slunce nad Luhačovicemi, teď v zimě tu většinou začínají běžecké trasy.

Petrůvka - Luhačovice

Petrůvka, Luhačovice Zlínsko Luhačovicko

Jsou prostě místa, kde se můžete jenom tak toulat. Mezi ně patří i Petrůvka. Není to žádný velký turistický cíl, nemají tu zoologickou ani lunapark. Co tady ale, mají jsou naprosto neuvěřitelné výhledy na krajinu Bílých Karpat.

Končitá - Valašské Klobouky

Končitá Valašské KLobouky

Valašská krajina, jako když vyšije. Roubené chaloupky zapadané sněhem, pěšinky zapadané sněhem, ovce zapadané sněhem… Běžte se projít přes Študlovské paseky na vrch Končitá.

Chmelová - Brumov Bylnice

Chmelová, Vršatec, Vršatská Bradlá Zlínsko Luhačovicko

Velký výlet čeká ty kdo se chtějí projít z Návojné na Chmelovou. Už jsme o ní mluvili mockrát, ale zimní verze na celodenní túru má obrovské kouzlo, které byste si neměli nechat ujít.

Maršov - Uherský Brod

Maršov Zlínsko Luhačovicko

Všichni z Brodu moc dobře ví. Maršov, to je nádherná lokalita v podhůří Bílých Karpat, kudy vede naučná stezka a je tady spousta krásy k vidění.

Velká Javořina - Uherský Brod

Velká Javořina Zlínsko Luhačovicko, Jiří Zerzáň Grafik Art

Foto: Jiří Zerzáň | Grafik Art

Královna. Naše nejvyšší hora. Velká Javořina se tyčí nad Uherským Brodem, hlídá hranice a je to pořádný výšlap, který chce přece jen trochu nezlomného ducha. Za odměnu uvidíte horský vrchol s vysílačem, legendární chatou a s upravenými běžeckými stezkami, kde se dá běžkovat takřka celou zimu. Tady už jste prostě v horách.

Pulčínské a Čertovy skály

Tady pozor, bude to klouzat. Jedna z nejkrásnějších lokalit u nás, to jsou Čertovy a Pulčínské skály. V zimě ověšené krápníky a rampouchy. Pořádné boty a jdeme na to.

Královec a Durch - Valašské Klobouky

Rozhledna Královec Zlínsko Luhačovicko

Rozhledny. My, Češi, je prostě milujeme. Až na cimrmanovské výjimky jsou totiž na místech s krásným výhledem. Na takovém je i rozhledna Královec na Valašskými Klobouky. A jen kousek odtud příjemnou procházkou je pozorovatelna Durch.

Až si na nějaký ten vrchol vylezete, pošlete nám fotku nebo ji nasdílejte s hashtagem #zlinskoluhacovicko. My budeme šťastní a vy zas můžete říct kamarádům, že jste byli šťastní tady u nás na kopcích.

 

 

  • Kam za zimními výhledy na Zlínsku a Luhačovicku?

V okolí také najdete