Do okénka na Valašském Klobucku

KDY JINDY JSOU ZIMNÍ VÝLETY PŘÍRODOU KOUZELNĚJŠÍ, NEŽ KDYŽ VÁM POD NOHAMa KŘUPE ČERSTVĚ NAPADANÝ SNÍH? NA TENTO VÍKEND JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI SPECIÁLNÍ EDICI VÝLETŮ ZASNĚŽENOU KRAJINOU VALAŠSKÉHO KLOBUCKA, KTERÉ JSME DOPLNILI ŽHAVÝMI GASTRO TIPY. zAHŘEJTE SE TEPLOU POLÉVKOU PO PROCHÁZCE PŘÍRODOU BÍLÝCH KARPAT NEBO SI DOPŘEJTE ŠÁLEK NĚČEHO TEPLÉHO. A POZOR, TENTO VÍKEND SE Z NĚKTERÝCH OKÉNEK BUDE SERVÍROVAT I VALENTÝNSKÉ MENU.

VLACHOVICE

Restaurace Na Mýtě ve Vlachovicích vaří z kvalitních a regionálních surovin a nápaditou gastronomií překvapuje i v okénkové době! O víkendu 13. a 14. února vás tu navíc čeká Valentýnské menu – domácí paštika, dýňový krém, tři druhy hlavních chodů a dortík k tomu. Mňam! 

Restaurace Na Mýtě: objednávky den předem, otevírací doba po - čt (10:30 - 14:00), pá - ne (10:30 - 15:00)Restaurace Na Mýtě Vlachovice

Tak trochu tušíme, ne, jsme si přímo jistí, že to stojí za výlet! My se nejraději touláme po vlachovských suširnách na podzim, kdy ve vzduchu voní spadlé listí a sušené bylinky. V zimě má tato kraji také své kouzlo, přesvědčte se sami. Procházku po tradičních sušírnách jsme pro vás zmapovali ve výletu Pěšky kolem Vlachovic: za vůní valašských sušíren.

A jestli chcete tip, zastavte se u Fryzelků na nákup bylinných čajů či sirupů se značkou Květomluva – v zimě se bylinná kouzla rozhodně hodí! O Fryzelkových jsme napsali jeden z našich prvních blogových článků, hele

VALAŠSKÉ KLOBOUKY A PŘÍRODA

Oblíbeným výletním místem v okolí Valašských Klobouk je hřeben Královce s rozhlednou Královec a pozorovatelnou Durch. V Rekreačním středisku Královec dostanete po poctivém výšlapu polévku či něco k pití.Výhledy Královec Valašské KloboukyRekreační středisko Královec: otevřeno každý den 10 -18. Jo, i o víkendu.

Jak spojit návštěvu Královce s delší trasou? Tipů máme hned několik. Cestičku jsme vám prošlapali v Hlubokém údolí, kterým se dostanete až do Návojné. Vsadit můžete i na naučnou stezku Královec, která je super i pro děti. Krásnou procházku přírodou si uděláte i po cestě od nádraží k nádraží, kterou jsme pro vás zmapovali tady

VALAŠSKÉ KLOBOUKY A ARCHITEKTURA

Pro milovníky architektury nesmíme zapomenout vyzdvihnout procházku po unikátní architektuře klobouckého rodáka Huberta Gessnera, jehož znamenitý secesní styl vtiskl městu výjimečný fenomén, který dalece přesahující hranice jeho regionu. Tady máte mapu i popis trasy. Kostel Valašské KloboukyNo, a abyste místní architekturu neobdivovali hladoví, doporučujeme zahnat hlad skvělou pizzou z okénka Pizzerie Anděl na náměstí Valašských Klobouk. 

Pizzerie Anděl: otevřeno úterý - neděle (11-19).

Děkujeme, že podporujete lokální prodejce. 

 

 

  • Do okénka na Valašském Klobucku

V okolí také najdete