Kam v Luhačovicích na dobroty do okének?

Teď v zimě jsou Luhačovice nádherné. Jurkovičovým stavbám buclaté sněhové peřinky sluší snad ještě víc než barevné podzimní listí. Pojďte si udělat procházku, dejte si vodu z pramenů, dejte si výbornou kávu a něco dobrého do ruky. Podpoříte místní podniky, a navíc si užijete nádherný den v nejkrásnějších moravských lázních. 

Prameny

Nový Jubilejní pramen Luhačovice | Kam do kavárny Luhačovice

Nový Jubilejní pramen v Luhačovicích můžete ochutnat i v zimě

Nezapomeňte si plecháček nebo pítko a ochutnejte vodu z pramenů. Teď v zimě jsou sice většinou zazimované, ale třeba Nový Jubilejní nebo Vincentka tečou celý rok. Vincentku navíc najdete v nové a krásně zrekonstruované haly, která byla součástí rekonstrukce celé lázeňské kolonády. Pokud toho o Vincentce chcete vědět víc, doporučujeme náš článek Vincentka - poklad, který nikdo nechtěl. 


Náš tip: Stáhněte si do telefonu Zvukovou mapu Luhačovic a projděte si některou z tras. Naše procházka po okénkách většinu z nich protíná. 


Kolonáda

Kolonáda Luhačovice | Kam na kávu v Luhačovicích

Nově opravená lázeňská kolonáda se rozhodně povedla

Nově zrekonstruovaná kolonáda otevřela nové možnosti zajímavým podnikům. Kromě designového obchůdku Labuť (na který si tedy budete muset ještě chvilku počkat), tu najdete třeba skvělou palačinkárnu Salon de Thé, hned vedle čaj nebo kávu Oxalis. Nad kolonádou pořád vaří vyhlášená restaurace Racek. Když budete pokračovat dál za kolonádu, určitě narazítu na Kavárnu v Myslivně. Tady mají obří ovocné pavlovy, brownies nejméně pro dva a voňavou perníčkovou kávu. 

Jurkovičův dům Luhačovice | Kam na kávu v Luhačovicích

Jurkovičův (Janův) dům je srdcem Luhačovic. Ikonickou stavbu navrhl Dušan Jurkovič už v roce 1902. 

 

Ve městě

Na ulici Dr. Veselého určitě potkáte hned několik obchůdků s teplými lázeňskými oplatky. Bez těch odtud rozhodně nemůžete odjet, to je jasné. Vyrábí se většinou přímo před vašima očima, denně jich tu udělají desítky tisíc do celé Evropy, jen si to přečtěte v našem článku. A voní to tu k zbláznění. 

Luhačovické teplé oplatky | Kam na kávu v Luhačovicích

Radost do ruky. Teplé lázeňské oplatky dostanete na ulici Dr. Veselého v Luhačovicích

Jestli jste nejedli u Racka, zahněte dolů pod poštu, kde najdete Sluneční bistro Luhačovice. Lehoučký oběd dostanete i s sebou. Vyzkoušeli jsme, vaří tady opravdu dobře. 


Náš tip: Baví vás okruhy po okénkách? Napsali jsme pro vás také: Okénkový okruh Zlínem a Do okénka na Valašském Klobucku.


Jestli už je čas na další kávu, zastavte se v kavárně Jizba hned vedle hotelu Alexandria. Praží tu vlastní kávu, vyrábí si vlastní keramické hrníčky na kávu, mívají tady dezerty, po kterých se budete olizovat ještě doma. Posledně jsme tu měli obří koblihové koule plněné bílou čokoládou a lyofilizovanými malinami. 

Jizba Luhačovice | Kam na kávu v Luhačovicích

Chaloupka, ve které sídlí kavárna Jizba, měla pohnuté osudy. Přečtěte si o ní v našem článku a stavte se tam. 

Cestou na nadráží, jestli tedy ještě nemáte dost, se zastavte v maličké sýrárně Easy Cheesy vedle hotelu Crystal. Tady mají své vlastní goudové a jinak sýrové sušenky, které jsou dost návykové. Také tady mají skvělá vína, olivy a samozřejmě velký výběr sýrů. Hned naproti najdete pražírnu Lázeňská káva, která nás nadchla jednak kávou samotnou, a jednak tím, že je postavena v bývalé pekárně a využívá stoletou pec na chleba jako součást pražírny. 

Luhačovice v zimě | Kam na kávu v Luhačovicích

Kouzlo zimních Luhačovic. Není to nádhera? 

Procházka po Luhačovicích má 3-4 kilometry, pokud vyrazíte od nádraží. Krásně ji stihnete za dvě hodinky. Pokud si ji budete chtít prodloužit, mrkněte na tipy níže. 

Mapa procházky Luhačovice

 Kam dál? 

Možná byste rádi výlet do Luhačovic spojili s pěknou procházkou. V tom případě pro vás máme pár tipů. 

 

  • Kam v Luhačovicích na dobroty do okének?

V okolí také najdete