Proběhnout se do přírody: na Všeminu a ještě dál

Víte, kde jsme společně ještě neběhali? Na Slušovicku! A přitom příroda kolem hotelu Všemina po proběhnutí nebo procházce přímo volá. Velkou výhodu navíc vidíme v místní přehradě - svůj běh totiž můžete spojit se zimní otužovačkou, případně s letní koupačkou. Adam vám tu prošlapal cestičku, podívejte. 

Start a cíl: hotel Všemina
Délka trati: 12 km
Čas běhu: 1:20 h
Čas pěšky: 3 hSlušovice běh mapaTrať, po které se dnes vydáme, začíná hned u hotelu Všemina. Výhodou trasy je přilehlé parkoviště - s tím, kde necháte auto, si tedy nemusíte vůbec lámat hlavu.Kde běhat ve SlušovicíchŽlutě značená stezka nás krátkým stoupáním přes rozcestí Papradná dovede na rozcestí Kořené. Tady změníme barvu. Vydáme se po červeně značené trase kolem hory Kopřivná až na rozcestí U Syrákova. Zde se dáme opět na žlutou stezku a přes obec Všeminu doběhneme zpět k hotelu.Kde běhat ve Slušovicích rozcestníkNÁŠ TIP: Trasa to není náročná na orientaci, ale pozor na terén. Po deštích nebo velkém tání sněhu tu bude dost bahna. Vybavte se dobrými botami, nebo si počkejte na sušší období. Slušovice běhNÁŠ TIP II: U hotelu se kromě parkoviště nachází taky přehrada, ve které je koupání dovoleno. Proto se tento výběh neomrzí ani v letním období, kdy se budete moct parádně osvěžit! Otužilci samozřejmě nemusí čekat na léto - voda je tu super i v únoru. Ve velkých mrazech ale do auta přibalte sekyrku. 

NÁŠ TIP III: Hotel Všemina funguje spíš sezónně, ale v letních měsících (a ve stavu otevřených podniků) si tu na zahrádce dáte čepované pivo, limonádu a určitě i něco k snědku. Hotel Všemina Slušovice

Kam dál

Už je to pár měsíců, co jsme vám psali o příběhu slušovického zázraku. Slušovice kdysi totiž nebyl pojem u nás na Zlínsku, ale svého času v celém světě. Ne náhodou sem vedly kroky tehdy ještě podnikatele Donalda Trumpa a řady vážených delegací, které obdivovaly místní ekonomický zázrak. V článku Slušovice: po stopách padlého imperia a Donalda Trumpa jsme se vydali ve stopách Agrokombinátu Slušovice a ještě kousek dál.dostihová dráha SlušoviceŠťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete. 

 

  • Proběhnout se do přírody: na Všeminu a ještě dál

V okolí také najdete