Velikonoční výlety po Zlínsku a Luhačovicku

Na kávičku do Luhačovic, na procházku do Chlumu, do přírody, do otevřených okének a za dobrotami po kraji. Jak budou letos vypadat naše Velikonoce? 

Zlín na procházku, na kafe i nové bowls

 Velikonoce tipy na výlety Zlín, Luhačovice, Valašské Klobouky

Bowls and Rolls a Galerie Garáž

Milujeme, když se ve Zlíně otevírají nové podniky. Teď na Velikonoce jsme si na ně udělali čas. Mezi nimi třeba bistro, které otevírá 1. dubna 2021. Bowls and Rolls na Zálešné. Odtud je to jen kousek do Galerie Garáž na Burešově, tak si udělejte procházku. 

Lockdownová výletní výzva

Zlínská matka Martina připravila sérii 21 (+1 bonusového) výletních cílů v katastru města. Jestli jste je ještě neobešli, je teď ten pravý čas. Všechny je najdete v článku Lockdownová výletní výzva nebo na IG Zlínské (z)matky. Cestou potkáte rybníky s azurovou vodou, jedinečnou pozorovatelnu, zbytky hradu Zlín, lavičku ke 100 letům republiky. Jeden výlet hezčí než druhý. 

Zlínské vrcholy

Sýkory, Šternebrk, Vršek...zdolejte 8 Zlínských vrcholů se Zlínským nočníkem. Komu to bude málo, může si přidat ještě okresní verzi. 

Na langoše do Chlumu

Tohle už bude velmi brzy hodně profláknuté, ale nejlepší langoše stejně mají a měli v Hospůdce Na ChlumuZa pěkného počasí tu bývá dost lidí, ale letos na Velikonoce hlásili zimu, tak třeba budete mít štěstí. 

Kavárny a restaurace

Tak tohle rozhodně nechcete minout. V Baru 1931 mají super drinky s sebou, v Bistrotéce zase víkendové velikonoční menu a každý den jedno low-carb jídlo. Otevřelo nové bistro Bowls and Rolls, Sushi Hoshi rozváží domů. Kam tedy zaměřit pozornost? 

  • Bistrotéka Valachy - zavřeno na Velký pátek a Velikonoční pondělí, o víkendu se ale stavte na kafe, úžasné zákusky, hot dogy s kopcem čedaru a další dobroty
  • Bar 1931 - až do pondělka otevřeno výdejní okénko s drinky a dobrotami 11:00-17:00
  • Sushi Hoshi - na Velký pátek i Bílou sobotu budou velikonoční limitky
  • Bowls and Rolls - nově otevřeno od 1. dubna na Zálešné V. 
  • Jedním tahem - otevřeno v pátek, sobotu, neděli i pondělí a na čepu spousta litrů Jarošovského piva. 
  • Kafec Zlínský - pátek, sobota, neděle otevřeno s luxusními waflemi a kávou

Luhačovice k přehradě i do kaváren

Tipy na výlety Velikonoce Zlín, Luhačovice, Valašské Klobouky

Se Zvukovkou lázněmi

Jaro je skvělá příležitost projít si lázně se Zvukovou mapou Luhačovice, s sebou si přibalit knížku Příběhy domů a vil a jít se jenom tak projít. 

Hurá ven! městská hra pro děti

Tohle vyrobili na Městském informačním centru Luhačovice už loni, ale je to pořád skvělé. Městská hra s úkoly pojmenovaná Hurá ven! 

Pěšky na Malenisko

Kam jinam se vypravit na Velikonoce než k poutnímu kostelu nad Provodovem? Nádherná celodenní procházka ke zdravé vodě a krásnému kostelíku. I zde se můžete občerstvit,a to ve výdejním okénku u Michálků.

Na Komonec

Nad Luhačovicemi se tyčí i vrch Komonec. Projít se sem patří k novoročním tradicím, ale i na Velikonoce to bude stát za to. 

Kavárny a restaurace

Kam vyrazit po procházce? Na kolonádu, do Jizby na kafe nebo jinam? Kde bude otevřeno? 

Kam dál? 

 

 

 

 

  • Velikonoční výlety po Zlínsku a Luhačovicku

V okolí také najdete