Zóna Zlín: Komentované procházky po architektuře

Vydejte se s průvodcem na prohlídkovou trasu po unikátní zlínské architektuře. Kromě nejvýznamnějších architektonicky cenných staveb vám průvodci představí tzv. funkční zóny, podle kterých byl plánován moderní urbanismus Zlína.
Zóna Zlín: Komentované procházky s průvodcem

Procházky se konají každou středu a sobotu, od června do září. 

Kromě historického centra se projdete továrním areálem se zastávkou u 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a správní budovy č. 21 tzv. Baťova mrakodrapu. Seznámíte se s výškovými budovami na náměstí Práce, dozvíte se informace o způsobu baťovského ubytování a typických dělnických domcích.

Infopoint baťovského bydlení ve Zlíně

Na konci procházky vás čeká návštěva jedné z nejradikálnějších staveb minulého století, Památníku Tomáše Bati, který završuje Gahurův prospekt, zelený pás uprostřed města.

Prohlídky pro vás připravilo město Zlín ve spolupráci se spolkem aArchitektura a Zlínským architektonickým manuálem (ZAM).

Jak na to? 

  • Stačí se registrovat na webu IC Zlín
  • Komentované procházky jsou každou středu od 16:00 a každou sobotu od 14:00
  • Start je u radnice na Náměstí Míru ve Zlíně

 A KDE SE ve zlíně a okolí UBYTOVAT?

Ve Zlíně a jeho okolí je tolik míst k navštívení. Jeden den rozhodně nestačí! Kde se tedy ubytovat?

Ve Zlíně:

  • Hotel Tomášov - hotel s pozoruhodnou baťovskou historií, unikátní architekturou, luxusním interiérem, kvalitními službami a výhledem na Zlín. Náš tip: V létě si na venkovní terase můžete užíjt skvělou gastronomii nebo letní kino.
  • Hotel Lázně Kostelec - jen kousek od Zlína se nachází ráj odpočinku a relaxace. Náš tip: Hotel je skvělým výchozím bodem pro výlety do přírody. V létě určitě oceníte skvělé venkovní koupaliště nebo možnosti golfu.

Nebo se ubytujte kousek od Zlína v nádherných lázeňských Luhačovicích! Mezi naše nejoblíbenější ubytování patří:

Ve Slavičíně:

Akce je realizována v rámci projektu Objevujeme Zlínsko a Luhačovicko za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. 

  • Zóna Zlín: Komentované procházky po architektuře

Info

V okolí také najdete