Hostišová: na rozhlednu a k neobyčejnému hřišti

Od Zlína co by kamenem dohodil (a zbytek došel), v malé vesničce Hostišová, najdete rozhlednu Na Strážné. Maminky se pokochají výhledem, tatínkové si dají pivko v přilehlé hospůdce (nebo klidně naopak) a děti si pohrají na místním hřišti. 

  • Start a cíl: Hostišová (můžete ale vyrazit na kole od Zboženských rybníků: trasa)
  • Náročnost: Vhodné i pro děti
  • Délka: Podle toho, jak dlouho si vydržíte hrát
 
Rozhledna Na Strážné je 14 metrů vysoká dřevěná vyhlídka na kamenné podstavě, ležící na nejvyšším místě obci Hostišová. Vstup na rozhlednu není volně přístupný, ale klíče jsou v otevíracích hodinách za minimální poplatek k zapůjčení v místní hospůdce.
Rozhledna Na Strážné nad Hostišovou
Rozhledna Na Strážné nad Hostišovou. Měří 14 metrů a je z ní krásný výhled na Zlín
 
Občerstvení u rozhledny je vyhledávaným zastavením při cyklotoulkách kolem Zlína. Na kole se sem dostanete třeba i od Zboženských rybníků. Autem pak od Mysločovic, Sazovic nebo Lhotky. Celý areál patří panu Stanislavu Uhrovičovi, který tu buduje lesopark se stavbami přírodního stavitelství. 
Rozhledna Na Strážné nad Hostišovou
Za dobrého počasí je vidět přes celou Hanou až k Jeseníkům, za horšího určitě alespoň na Svatý Hostýn. 
 
I když se vydáte do těchto míst mimo otevírací dobu rozhledny a občerstvovací stanice, nudit se tu nebudete. V areálu Na Strážném je i nevšední dětské hřiště. Najdete na něm prvky ze dřeva, betonu, udusané hlíny nebo upcyklovaných pneumatik.
Hřiště nad Hostišovou
Svérázné hřiště svérázného majitele najdete v areálu Na Strážné nad Hostišovou 
 
Možná by někdo mohl tvrdit, že hřiště má už nejlepší období za sebou, ale právě pro ten přírodní a rustikální nádech je toto místo zajímavé a pro malé badatele a objevitele jedinečné. Vesnický ráz umocní pasoucí se krávy v blízkém okolí, takže můžete mít výlet s drobnou "ZOO vsuvkou". 
Hřiště nad Hostišovou
Hřiště, které nadchne i dospělé s dětskou duší. Výhled na obci Hostišová.
 
V minulých letech se tu pořádal lehce undergroundový festival přírodního stavitelství Baobaby-fest. Tak pokud by vás zajímal tento směr,  sledujte místní dění a až tam vyrazíte, dejte nám vědět, jak se vám tam líbilo.

Hřiště nad HostišovouKdy na rozhlednu? 

vstup  při pěkném počasí a slabém větru
  • květen,červen,září,říjen  -  so + ne 10 - 19  hod  
  • červenec,srpen - mimo pondělí 10 - 19 hod
  • vstupné - dospělí 20 kč, děti a důchodci - 10 kč  
  • ohlášené skupiny  nad 20 osob polovinu  
  • více info na webu rozhledny

Pro Zlínsko a Luhačovicko připravila

Zlínská matka Martina

Užijte si výlet v přírodě a pro další místa k cestování ve Zlíně a blízkém okolí sledujte web Zlínsko-Luhacovicko nebo instagramový profil zlinske_matky. Zlínsko a Luhačovicko její profil doporučje všem, kdo do Zlína cestují s dětmi. Najdete tu tipy na výlety, procházky, místa i lokální značky, které vás budou bavit. 

  • Hostišová: na rozhlednu a k neobyčejnému hřišti

V okolí také najdete