Na kole z Vizovic podhůřím Hostýnských vrchů

Vizovice leží na rozhraní Vizovických a Hostýnských vrchů. Dnes Adam obrátil kolo směrem k Hostýnkám a vyrazil z Vizovic na nádherný okruh valašskou krajinou. Pojďte se s ním projet na horském kole přírodním parkem Hostýnské vrchy na pořádné výhledy. 

  • Start a cíl: Vizovice 
  • Délka: 33 km
  • Převýšení: 1193 m
  • Náročnost: středně těžká, těžká
  • Co navštívit cestou: Rozhlednu Vartovna, přehradu Všemina, zámek Vizovice, Expo Pavilon Koma

 Ve Vizovicích najdete nejenom sídlo slavné firmy Rudolf Jelínek, ale také nádherný barokní zámek s prastarým parkem, čokoládovnu nebo Pavilon Expo 2015 v areálu firmy KOMA Modular. Až si je prohlédnete, vydejte se s Adamem na cestu po cyklotrase č. 46 směr Chrastěšov. 


Zámecký park ve Vizovicích, fotil Martin Krajča

Zámecký park a Zámek Vizovice. Fotil Martin Krajča, sledujte ho na Instagramu

Po cca 3,5km ve Chrastěšově za poslední autobusovou zastávku odbočíme vpravo a následně vlevo, abychom se dostali k rozcestníku na červeně značenou stezku. Odtud se vydáme přes „Oškerovy paseky“ a „U Syrákova“, až na rozcestí Baťková, odkud budeme dále sledovat modře značenou stezku.

Zvlněná krajina Přírodního parku Hostýnské vrchy.

Přes Vysoký Grúň a Humenec dojedeme na rozcestník „Pod Kopnou“, od tohoto místa se vydáme dál po zelené stezce do té chvíle, dokud nedorazíme na rozcestník Papradná, kde po žluté dojedeme k přehradě Všemina. Ideální místo pro zastávku na osvěžení!

Přehrada Všemina, Martin Krajča

Přehrada Všemina. Fotil Martin Krajča, sledujte ho na Instagramu

 Dále po žluté stezce dorazíme k rozcestníku „U Syrákova“ odkud už cestu nazpět známe. Zkrátka po červené rovnou dolů za nosem zpět do Vizovic. Máme za sebou 33 kilometrů Hostýnskými vrchy. Koho to bavilo, může se příště vydat na další výlety. Třeba:


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete. 

 

  • Na kole z Vizovic podhůřím Hostýnských vrchů

V okolí také najdete