Naučná stezka Královec

Naučná stezka Královec Vás provede přírodou valašskoklobucka a představí na 10 informačních panelech svou historii, geologii, vývoj a utváření zdejší krajiny. Přiblíží Vám život na místních rybnících a ukáže z rozhledny Královec nádherný panoramatický výhled do širokého okolí.

  • Start: Valašské Klobouky
  • Cíl výletu: Valašské Klobouky
  • Převýšení: 267m
  • Délka trasy: 6km
  • Doba výletu (odhadem): 2h
  • Doporučení pro koho: rodiny s dětmi

 

Chatičky schované v okolí NS Královec. 

Krajina Valašského Klobucka

NS Královec je ideálním místem pro návštěvu celoročně. Na jaro oceníte krásu jabloňového sadu a pestrost flóry na okolních lukách. Přes léto vás ochladí studánky a obklopující les přírodních rezervací a památek. Podzim nabídne nevšední podívanou na měnící se přírodu v plné barevné paletě a v zimě jistě oceníte zdejší možnosti běžkování. 

 Výhled do krajiny z Královce

Jediné co si budete muset najít sami je k místo k odpočinku a k zastavení, takových příležitostí na cestě najdete jistě mnoho. Tím nejhezčím je výhled z rozhledny Královec, která leží na stejnojmenném vrchu. Z výšky 18 metrů nad zemí tu budete mít celé Valašské Klobucko jako na dlani. 

Jak se udržuje příroda Královce? Tradičním sečení kosou, obnova bělokarpatské krajiny, každoročně pořádané spolkem KOSENKA

Jabloňový sad cestou na Královec

Naučná stezka Královec a její okolí je typickým příkladem bělokarpatské krajiny, kterou navíc udržují dobrovolníci sečením luk. Každoročně tuto akci pořádá spolek Kosenka a přidat se mohou i nezkušení sekáči. Strávíte čas v tomhle nádherném koutě krajiny a pochopíte, proč je důležité o ni pečovat. 

Kam dál? 

Kde jíst? 

KDE SPÁT:


Výlet připravil

Jan zainer

Mou inspirací je místo, kde žiju. Ačkoliv s rodinou milujeme cestování po světě, okolí Valašských Klobouk je místem, kde jsme vyrůstali a prožívali své první výlety. Je to místo, které utváří náš pohled na svět kolem nás, umění, design, kulturu a životní styl. 

Honza je designér, grafik a fotograf. Spolu se svou ženou Kristýnou Fuksovou tvoří skvělé věci, které můžete vidět na jejich Facebooku

 

  • Naučná stezka Královec

V okolí také najdete