Kam na vánoční trhy na Zlínsku a Luhačovicku?

Advent je pomalu za dveřmi. Krásná doba voňavých svařáčků, setkávání s přáteli v ulicích rozsvícených stovkami světýlek, nakupování dárečků a ochutnávání všech vánočních dobrot. Kam letos vyrazit na vánoční trhy a jarmarky a jaké akce rozhodně nepropásnout? Tady je náš průvodce adventními trhy na Zlínsku a Luhačovicku. 

Upozornění: Vzhledem k vládním opatřením z 25. 11. 2021 jsou všechny akce uvedené v tomto článku zrušeny. Prozatím platí provoz vánočního kola u OD Zlín. 

Úvodní foto: JSF Abb

Luhačovice

Rozsvícení vánočního stromu v LuhačovicíchRozsvěcení vánoční stromu v Luhačovicicích

V Luhačovicích se vánoční strom rozsvítí 3. 12. Už tradičně tu bude taky Vánoční trh. Stánek se zabijačkou, nabídka občersvení, prezentace značky Regionální potravina Zlínského kraje, včelařské produkty, dárkové zboží. Od 14:00 Tvořivá dílna a pohybové hry SVČ Luhačovice, od 15:00 Dobročinná sbírka Korunka pomáhá a Starostenský čaj, proslov starosty města Luhačovice. 

Zlín

Vánoční trhy ve Zlíně, JSF ABB

Velkolepé vánoční trhy ve Zlíně v roce 2020, foto: Jsf Abb

Ve Zlíně si pro vánoční atmosféru můžete přijít na náměstí, kde budou vánoční trhy od 27. listopadu do 23. prosince. Program bude nabitý, můžete si dát punč nebo horký mošt do hrníčku Adventní Zlín a nechat si ho na památku. Novinka: Letošní novinkou Zlína budou vánočně vyzdobené městské parky, jimiž můžete přecházet mezi oběma náměstími a užívat si kouzelnou atmosféru.

Zlin Design Market proběhne na Zámku Zlín v sobotu a neděli 27.-18. 11. 2021. Najdete tu designéry, lokální výrobce a naprosto parádní atmosféru. 

Vánoční trhy ve Zlíně

I letos bude u Obchodního domu Vánoční kolo. Fotil: JSF ABB

Adventní trhy ale budou také u Obchodního domu Zlín, kde najdete i letos vánoční kolo a stánky s rozkošnými dárky a dobrotami. Najdete je tu od 25. listopadu do 23. prosince. . Letošní novinkou je hudební program u venkovního pódia, kde se každý večer od 19 do 21 hodin (pokud pandemi dovolí) můžete těšit na jiný žánr a regionální hudebníky. O víkendech se bude muzicírovat i dopoledne (10 – 12). Program najdete na webu Obchodního domu Zlín

Ježíškova pošta OD Zlín, Zlínsko a LuhačovickoNapsat Ježíškovi můžete z Ježíškovy pošty v Obchodním domě Zlín

Ježíškova pošta: Nenechejte si ujít Ježíškovu poštu v obchodní pasáži a zapojte se do soutěže o tři desítky hodnotných dárků. Vyhrát můžete pobyt ve Spa hotelu Lanterna, relaxaci ve Wellness Horal, zapůjčení auta na víkend od Euro Car, snídani v Bistrotéce Valachy, poukaz do barber shopu Na Fešáka, povlečení od House Deco & Flower a balíčky z DM drogerie, Značkového prádla, Gran Moravia, Veselé Veverky a papírnictví Grafit.

A nenechejte si ujít ani Rozsvěcení vánočního stromu už ve čtvrtek 25. listopadu

Mechanický betlém Horní Lideč

Náš tip: Už jste viděli Betlém Horní Lideč? Najdete tu nádhernou řezbářskou práci, která ukazuje 40 nejhezčích míst z celého kraje. Mechanický betlém je úžasnou ukázkou lidové tvorby. Foto: Východní Morava

 

Uherský Brod

Uherský Brod

Kateřinský jarmark a advent s komorní atmosférou zažijete v Uherském Brodě. Foto: IC Uherský Brod

V Uherském Brodě budou mít už v sobotu 27. listopadu rozsvěcení vánočního stromu a s ním také Kateřinský jarmark s muzikou, s jarmarkem lidových řemesel, s folklorem, s koledami a s ohňovou show. Podle vládních opatření nakonec budou jen stánky.  Adventní trhy tady najdete od 16. do 18. prosince 2021. Pokud to situace dovolí, bude hudba a od 8:00 také adventní stánky. 

Otrokovice

V Otrokovicích letos rozsvěcení vánočního stromu nahradí Charitativní jarmark, který pomůže těm, kdo mají Vánoce jiné, než by chtěli. V pátek 26. listopadu od 15 do 19 na Nám. 3. května

 Brumov- Bylnice

V Brumově se bude rozsvěcet vánoční strom už 3. 12. od 16:30 na nám. H. Synkové. Předvánoční jarmark tu bude 11. 12.

Jak to bude jinde? 

Ve Vizovicích a Valašských Kloboukách vánoční a adventní akce ruší vzhledem k pandemickým opatřením.  S rostoucími čísly se mohou akce měnit i jinde. 

  • Kam na vánoční trhy na Zlínsku a Luhačovicku?

V okolí také najdete