Pouť ze Sazovic do Zlína

Další adventní výlet nás zavede k světově oceňované architektuře kostela v Sazovicích. Aby se ale nepásly jenom oči, vezmeme to domů přes langoše v Chlumu a přes skvělou kavárnu na Mladcové. 

  • Start: Sazovice
  • Cíl: Zlín
  • Délka: 13 km
  • Náročnost: střední
  • vede po nezpevněných cestách
  • Mapa výletu

 Exteriér kostela v Sazovicích

Dechberoucí stavbu kostela v Sazovicích navrhl Ateliér Štěpán. Foto: Ateliér Štepán

Dnešní výlet začíná na autobusovém nádraží ve Zlíně, odkud se budete muset dostat do Sazovic. Jezdí sem autobusy ze Zlína i z Malenovic. Vystupte na zastávce Jednota nebo Padělky. Od Padělků to vezměte kolem nádherně zrekonstruovaného koupaliště, kam v létě moc rádi jezdíme k vodě. Jen o pár kroků dál je Kaple sv. Václava, která v Sazovicích vyrostla v roce 2017. Za těch pár let stihla posbírat pěkných pár ocenění. Její tvar připomíná svitek papíru, kterým do interiéru porůznu padá denní světlo. 

Interiér kostela v Sazovicích Výlet Zlínsko a Luhačovicko

Interiér kostela připomíná svitek papíru, kterým dovnitř padá měkké denní světlo. 

Teď to bude chvilku po neznačených stezkách, takže pozor na klasické adventní bahýnko. Od kostela zahněte nahoru a vyšplhejte k nouzové přistávací ploše a vyhlídce nad Sazovicemi. Po asfaltce pak pokračujte do Lhotky a odtud do Chlumu ke hřišti, kde se dělají vyhlášené langoše. 

Adventní výlet Zlínsko a LuhačovickoPokud vám bude přát počasí, potkáte cestou na Mladcovou tuhle zimní pohádku. 

 Až budete napapaní, vydejte se klikatými lesními cestami až ke Zboženským rybníkům. Je to krásné a klidné a místo, kde stojí za to se na chvilku zastavit. Odtud už je to pěkně po žluté a po pevné cestě až do Ebe Café na Mladcové. Krásná kavárna se super kávou i dorty a nádherným interiérem. 
Ebe Café Mladcová

Něco s sebou nebo si posedět v kavárně. Zkuste Ebe Café na Mladcové. 

Po kafíčku stačí už jen seběhnout domů do Zlína. Můžete se ale taky svézt trolejbusem, jestli toho na vás už dneska bylo moc. Doporučujeme ale jít pěšky, protože z Mladcové je krásný výhled, a navíc se můžete stavit ještě na jedno ve staré Pivnici pod Lipami. 

 

  • Pouť ze Sazovic do Zlína

V okolí také najdete