Indoorové aktivity pro děti když prší na Zlínsku a Luhačovicku

kam vyrazit s dětmi v zimě, když na stavění sněhuláka není dost sněhu, počasí nepřeje nebo když se chcete zahřát uvnitř?  Máme pro vás spoustu tipů, kde můžete vaše ratolesti zabavit, přitom si trošku odpočinout, dát si něco na zub nebo se třeba vrátit do dětských let. 

Zmapovali jsme 7 top míst, kam s dětmi zarazit za zábavou, kulturou a poznáním, když je venku moc velká zima, když prší nebo je málo sněhu na zimní dovádění. K tomu pro vás máme pár tipů na aktuální výstavy, které jsou dětem šité na míru nebo tipy na kavárny, kde můžete děti odložit v dětském koutku nebo herně a posedět třeba u kávy,

1. ZÁBAVNÍ PARK TOBOGA GALAXIE ZLÍN

Top peckou pro děti ve Zlíně je zábavní park TOBOGA Galexie Zlín. Spousta atrakcí s vesmírnými motivy nabídne na ploše 2500 m2 vašim dětem nezapomenutelné zážitky. Čekají na ně trampolíny, skákací hrad, horolezecká stěna, vesmírná střelnice nebo galaktická skluzavka. Vesmírné čtyřkolky, motorky a autíčka už jsou připravena k odjezdu!

Foto: Toboga Galexie Zlín

2. FILMOVÝ UZEL ZLÍN

Za kopcem Barabáš v areálu zlínských ateliérů kde se vzal, tu se vzal, Filmový uzel. Že někteří z vás neví, o co jde? Tak to musíme rychle napravit! Toto jedinečné filmové, kulturní a vzdělávací centrum nabízí dětem možnost zkusit animovat vlastní krátké snímky, pohrát si v Tvořivém chlívku prasátka Lojzíka nebo během návštěvy v expozicích odhalit Tajemství filmové truhly. Na recepci dostanete hrací kartu a luštíte hádanky. Je to zábava!

Foto: Filmový uzel Zlín

3. EXPOZICE HŘIŠTĚ HRAČEK NAPAJEDLA

Nad kostelem sv. Bartoloměje v Napajedlích najdete muzeum a v něm stálou expozici hraček. Výtvarník Petr Nikl tady příjemnou formou představuje dílo designérů Fatry Napajedla a Libuše Niklové. Uvidíte tu slavného nafukovacího slona a buvola nebo harmonikové pískací hračky v čele s ikonickým Kocourem. Děti jistě zabaví velkoprostorová hra „Člověče, nezlob se!“, dotyková hra nebo pohádka Kocourovi kamarádi. Pojďte zavzpomínat i vy, rodičové, na svá dětská léta.

Foto: Muzem Napajedla Hřiště hraček, archiv IC Napajedla

4. MODROTISKOVÁ POŠTOVNÍ DÍLNA A ČERVENÝ DŮM VE VALAŠSKÝCH KLOBOUCÍCH

V městečku Valašské Klobouky, v podhůří Bílých Karpat, daleko od turistických davů, můžete i teď v zimě nakouknout do interiéru místní kulturní památky s názvem Červený dům. Je to kamenný dům s dřevěnou pavlačí z roku 1781 a s dobovým interiérem. V samém centru města, v Městském muzeu Valašské Klobouky, objevíte i velmi zajímavou modrotiskovou poštovní dílnu se 17 razítky. Děti si je mohou natisknout na památku do sešitu nebo jen na papír. Vytvořit si lze také návrh pohlednice, tu natisknout na pohlednicovou kartu a poslat ji rodině nebo kamarádům. Kdo z nás v dětství nemiloval razítka všeho druhu, že? Jako rodičové již razítka (potažmo inkoust) v rukou dětí milujeme méně. Pojďte si ale užít fakt, že tady jsou na to připraveni. 

Foto: archiv IC Valašské Klokouky

5. DĚTSKÉ HERNY V UHERSKÉM BRODĚ

V Uherském Brodě si mohou akčňáci pohrát ve dvou velmi pěkných hernách. První z nich je Zaldík, kde najdou vyžití jak malincí caparti, tak starší kluci a holky. Ti si mohou zajezdit s autíčky, zablbnout na skákacím hradě a v prolézačkách. Druhým místem k vydovádění je herna Balu, kde si děti mohou vyzkoušet houpačku, trampolínu, tobogán a zajezdit si na trojkolkách, motorkách, koloběžkách nebo v oblíbeném policejním autě s očima.

Foto: Zaldík, Uherský Brod

6. GALERIJNÍ DÍLNY A VÝSTAVY V 14|15 BAŤŮV INSTITUT ZLÍN

V expozici s názvem FRANTIŠEK BARTOŠ: Pedagog, jazykovědec, etnograf se děti dozví více o tomto rodákovi z Mladcové u Zlína. V části stálé expozice nazvané Bartošova dílna najdou malí návštěvníci repliku kalendáře z 19. století, v němž mohou doplňovat pranostiky, pohrají si se správným zněním přísloví či nářečními výrazy. Pro děti jsou tu k dispozici také dřevěné kostky s motivy pohádek sesbíraných Františkem Bartošem, pexeso nebo třeba dřevěné loutkové divadlo. Rodičové malinkých dětí mohou ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU využít každou středu a čtvrtek Galeřiště – výtvarné hřiště pro děti ve věku 2-5 let. Vřele také doporučujeme návštěvu sobotních dílem v galerii, kde se tvoří, ale také hraje divadlo! A protože jsme ve Zlíně, určitě doporučujeme navštívit také stálou výstavu Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost. Kromě obuvi z produkce firmy Baťa (i odjinud ze světa) si tu děti mohou prohlédnout řadu exponátů a vyzkoušet různé interaktivní prvky.

Foto: Galeřiště, Dalibor Novotny, archiv KGVU

7. PLANETÁRIUM UHERSKÝ BROD

V Uherském Brodě musíte rozhodně objevit Planetárium, jehož programy jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, a konají se bez ohledu na počasí „v reálném světě“. Ocitnete se s dětmi ve vesmíru, uvidíte Slunce, Měsíc, planety Sluneční soustavy, hvězdy i některé galaxie a mlhoviny. Simulátor hvězdné oblohy vám umožní spatřit průlet galaxií, výbuch supernovy nebo zrychlené pohyby kosmických těles. A pokud byste pořád neměli dost vesmíru, vydejte se po Planetární stezce – provede vás a vaše děti historickým centrem Uherského Brodu a nejbližším okolím. Postupně objevíte jednotlivé planety ve tvaru žulových koulí. Výhodou této procházky je, že je přístupná v libovolnou denní i noční hodinu.

Foto: Vít Valečka

 

 RESTAURACE A KAVÁRNY S DĚTSKÝM KOUTKEM

Nabízíme přehled míst, kam se můžete zašít po procházce na dobré kafe nebo něco na zub, přičemž děti zabaví místní hernička nebo dětský koutek.

ADRENALINOVÁ ZÁBAVA A HRY 

Máte-li doma starší žactvo nebo teenagery a jste si jisti, že s aktivitou typu muzea u nich nepochodíte? Podívejte se na naši nabídku dobrodružnějšího vyžití.
O jejich zábavu se postarají například ve Zlíně v Lezeckém centru Vertikon – Singing rock, nebo v laser aréně s názvem Laser Game Zlín. Nadupanou jízdu na závodním okruhu E-KARTS si s motokárami jeďte užít do 123. budovy v areálu Svitu a mozkové závity můžete provětrat spolu s vaším týmem v Exit Room Zlín, kde se díky důvtipu musíte zachránit z poškozené ponorky nebo z cely, musíte pátrat s detektvivem Sherlockem Holmesem nebo se zmocnit bohatství klubu hazardních hráčů.

Foto: E-KARTS Zlín

Hlavní ilustrační foto: Lucie Feriková

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s označením @zlinskoluhacovicko 


Připravila Veronika Kuklová

,,Odjakživa mě bavilo cestování, toulání, poznávání nových míst. Milovala to moje babička, vedli mě k tomu mí rodiče a i já svoje dcery ráda a často někam "tahám". A zdá se, že i ony budou rády v této rodinné tradici pokračovat. Konkrétní místa ale tvoří především lidé a při objevování Zlínska a Luhačovicka mě fascinuje, jak zde lidé byli a jsou zajímaví a kreativní... Krásná zdejší krajina je jistě pro všechny velmi inspirující."

 

  • Indoorové aktivity pro děti když prší na Zlínsku a Luhačovicku

V okolí také najdete