Na kole kolem Otrokovic

Trasa plná zajímavostí, která vás provede kolem světově oceňovaného kostela, do cykloparku, na koupaliště i kolem baťovských domků. Zvládnou ji i zkušenější děti. A bude se jim líbit. 

Trasa startuje jen kousek od otrokovického přístaviště. Po nábřeží říčky Dřevnice projedete Otrokovicemi a dostanete se až do Sazovic. Tady stojí krásný kostelík sv. Václava, který připomíná svinutý list papíru. Jen kousek od něj najdete také jedno z nejkrásnějších koupališť v regionu. 

Kam na kolo Zlínsko a LuhačovickoKostel sv. Václava v Sazovicích připomíná svitek papíru. Kousek za ním je krásně rekonstruované koupaliště. 

Jen kousek odtud už se po levé straně objeví Cyklopark Mysločovice. Pár pěkných trajlíčků namotaných v lesíku mezi obcemi, na kterých se skvěle vyblbnete. 

Cyklopark MysločoviceCyklopark Mysločovice postavili místní nadšenci. Rozlohou není velký, ale jinak je to plnohodnotný singltrail, na kterém si můžete zařádit. 

Až to budete mít hotové, pokračujte krásnou vesnickou krajinou do Machové a na kraj Tlumačova. Tady mají slavný hřebčín, tak se pozorně koukejte, jestli se někde nepasou jejich krásní koně. Podél frekventované dálnice to pak vezměte zpět do Otrokovic.

Cestou minete koupaliště “Štěrkáč”, můžete se také napojit na městský okruh a prozkoumat Otrokovice. Za odměnu se zastavte na pivo v místním mini pivovaru Harley Pub, kde mají i skvělou expozici motorek.

Kam ještě vyrazit? 

  • Na kole kolem Otrokovic

V okolí také najdete