Na kole Napajedelskými emiráty

10 obcí, kterým se žertovně říkalo Napajedelské emiráty, připravily projekt stezek, které propojují zajímavosti na jejich území. Pojďte si je projet na kole, čeká vás krásná trasa plná výhledu a malebných míst. 

Výživná trasa, která začíná u přístaviště v Napajedlích, vás provede kolem Kláštera Napajedla se skvělým muzeem a kavárnou, vyveze vás na kopec Kalvárie nad Napajedly a odtud dále do Pohořelic. 

Kam na kolo Zlín. Luhačovice, Otrokovice, VizoviceVýhledy u Karlovic. Takhle vypadá letní pohoda. 

Přes kopečky a kolem zříceniny tvrze Leopoldov se dostanete dál do Oldřichovic a do Karlovic, odkud se dá jet po lesních a polních cestách až na Komárov a do Topolné. 

Kam na kolo Zlín, Luhačovice, Vizovice, OtrokoviceKrajina jezer u Spytihněvi. Dřív se tu těžil štěrkopísek, dnes se jezera upravují pro koupání a rekreaci. 

Stezky Napajedelských emirátů se pak klikatí krajinou až k jezerům u Spytihněvi a kolem plavební komory Baťova kanálu (se super občerstvením) zase zpátky do polí a luk nad Halenkovicemi a Žlutavou. Tady to bude zase do kopce. 

Kam na kolo Zlín, Luhačovice, Otrokovice, Jez na řece Moravě ve Spytihněvi, po levé straně pak plavební komora a správní domek na Baťově kanále. 

Kam na kolo Zlín, Luhačovice, Otrokovice, Vizovice

Vyhlídková teráska u plavební komory ve Spytihněvi. 

Mezi Spytihněví a Žlutavou se vyšvihnete na hřeben Makové, odkud je opravdu nádherný výhled. Za vámi se pomalu zvedají kopečky Chřibů, dole pod vámi se otevírá údolí Moravy s Otrokovicemi, Baťovým kanálem a Zlínem kdesi v pozadí. 

Kam na kolo ve Zlíně, Luhačovicích, Otrokovicích VizovicíchCestou na vyhlídku Maková. Za vámi Spytihněv a Krajina jezer, vlevo Halenkovice a Chřiby, vpravo Žlutava a Otrokovice. Nádhera. 

Domů se pak dostanete sešupem k řece Moravě a po nábřeží až zase zpátky k přístavišti, kde si můžete dát něco na žízeň.

Kam ještě na kolo v Otrokovicích a okolí? 

  • Na kole Napajedelskými emiráty

V okolí také najdete