Na kole pasekami kolem Zlína

Nejkrásnější výhledy na Zlín jsou určitě z pasek okolo města. Projedete se po nábřeží říčky Dřevnice, mrknete na hrad Malenovice, kolem filmových ateliérů dojedete až na vyhlídku Na Pinduli a odtud po pasekářských pěšinkách zase zpátky do Zlína. 

 Začínáme přímo na náměstí, odkud to vezmeme k řece a podél ní městskými částmi Rybníky a Louky až do Malenovic. Tady stojí krásně opravený hrad Malenovice, kde najdete expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně (a kousek od hradu taky Pivovar Malenovice).

Hrad Malenovice, Kam na kolo Zlín, Vizovice, LuhačoviceHrad Malenovice, ve kterém najdete výborně připravené expozice Muzea jihovýchodní moravy ve Zlíně. 

Na bajku byste mohli pokračovat po modré turistické, ale na silničce to vezměte raději asfaltce mezi chatkami pod hradem. Dovede vás až na Kudlov, kde je slavný Lesní hřbitov a ještě slavnější Filmové ateliéry Zlín. Tady už začínají slíbené paseky a neuvěřitelné výhledy.

Výhledy z pasek nad Zlínem. Kdo by řekl, že do centra města je to odtud 15 minut jízdy. 

Cesta se klikatí až na Pindulu, kde si můžete dát něco na zub a pokochat se výhledem. Domů to pak vezměte přes PP Želechovické paseky a kolem Dřevnice až k baťovským domkům na Zálešné a Podvesné. Nezapomeňte si dát zmrzku v Malé Fügnerce nebo pivo U Máců. 

Kam na kolo Zlínsko a LuhačovickoVýhled z restaurace Pindula nad Zlínem. Vyšlápněte si až sem a dejte si něco dobrého k jídlu. 

Kam ještě vyrazit? 

  • Na kole pasekami kolem Zlína

V okolí také najdete