Na kole ze Zlína na hrad Lukov a do Vizovic

Nejnavštěvovanější místa kolem Zlína? Rozhodně Zoo Zlín a hrad Lukov. Trasa výletu vás zavede z centra baťovského Zlína k oběma. Kam ještě? K větrnému mlýnu ve Štípě, dostihovému závodišti ve Slušovicích, k zámku a trnkovým sadům ve Vizovicích. Tak jedeme. 

Po cyklostezce kolem Dřevnice se ze Zlína pohodlně dostanete až k branám Zoo Zlín a zámek Lešná. Doporučujeme navštívit obojí, pokud si najdete čas. Je to zážitek. Sloni afričtí ve výběhu Karibuni, prales Yucatán, tučňáci i krmení rejnoků. K tomu nádherný sailernský zámek plný divuplných suvenýrů z cest. 

Zoo a zámek Zlín Lešná

Až budete mít hotovo, pokračujte dál až na Lukov. Jen 5 kilometrů od bran zoo stojí tato nádherná romantická zřícenina se strážnou věží Svatojánkou. Patří k nejnavštěvovanjším místům ve Zlínském kraji, a také k místům, kam sami zlíňáci chodí nejraději. 

Hrad Lukov

Hrad Lukov s věží Svatojánkou. Foto: Město Zlín 

Další cesta vede kolem větrného mlýna ve Štípě a dál po cyklotrase 5036 do Slušovic, kde si můžete odbočit na prohlídku slavného dostihového závodiště. Kolem vesničky Raková pak můžete pokračovat dál až do Vizovic.

Kam na kolo Zlín, Luhačovice, Vizovice, OtrokoviceVýhled na trnkové sady R. Jelínka na Těchlově. 

Cestou potkáte sady R. Jelínka na Těchlově, kde na podzim dozrávají trnečky do slivovice. Prohlédněte si vizovický zámek a stavte se taky v Distillery Landu u Jelínka. Domů už vás čeká pohodová jízda, z větší části po rovince kolem řeky.

Kam na kolo Zlín Vizovice Otrokovice Luhačovie

Zámecký park ve Vizovicích.

Kam ještě na kolo ve Zlíně a okolí? 

  • Na kole ze Zlína na hrad Lukov a do Vizovic

V okolí také najdete