Malý lázeňský okruh na kole

Malý lázeňský, to je taková švihácká trasa kolem pramenů, na přehradu, s výšlapem na Řetechov a se spoustou opravdu dechberoucích výhledů. 20 pohodových kiláčků kolem Luhačovic. 

Náš tip: Máte s sebou děti? Projeďte si s nimi 9 km okružní trasu z lázní Alejí Dušana Jurkoviče a kolem Luhačovické přehrady. Cestou doporučujeme stavit se na limču U Přehrady v Jamai Café Luhačovice


Začínáme u MDK Elektra a infocentra přímo v centru městečka Luhačovice. Po Cyrilometodějské stezce prokličkujte městem až do vedlejší vsi Biskupice, kde před vlakovou zastávkou uhnete do kopce na Horní Dvůr. Po pravé straně se pod vámi otevíra luhačovické údolí, nalevo zase Maršov a výhledy až k Uherskému Brodu.

Kam na kolo Luhačovice, Zlín, Uherský Brod, VizoviceKrajina Luhačovského Zálesí. Na kolo jako dělaná. 

Po hřebeni pokračujte pořád rovně až dojedete na cestu v lese, která vás zavede na Řetechov. Tady je to trochu do kopce, ale řekněte - není to nejhezčí vesnička, co jste letos viděli? 

Kam na kolo Luhačovice, Slavičín, Vizovice, ZlínKlid a pohoda na Řetechově. 

Z Řetechova si užijte prudký sešup do Pozlovic, projeďte kolem kostela sv. Martina a pokračujte k přehradě. Tady doporučujeme zastávku v kavárně Jamai Café na skvělou limonádu nebo zákusek.

Kam na kolo Luhačovice, Zlín, Uherský Brod, VizoviceLuhačovická přehrada je sice na katastru obce Pozlovice, své jméno ale dostala podle nedalekých lázní. 

Jurkovičovou alejí minete bývalý klášter Augustiniánský dům a svezete se kolem Říčních a Slunečních lázní až na kolonádu k Domu Dušana Jurkoviče.

Kam na kolo Luhačovice, Zlín, VizoviceAugustinánský dům. Kdysi dávno klášter, dnes luxusní hotel s krásnou zahradou, meditační jurtou, vychytaným wellness a skvělou restaurací. 

Na kolonádě se sice na kole jezdit nesmí, ale zase budete mít spoustu času doplnit ionty. Doporučujeme Pramen Dr. Šťastného nebo Vincentku z nově rekonstruované Haly Vincentka na kolonádě

Kam na kolo Luhačovice, Zlín, Vizovice

Kam ještě na kolo v Luhačovicích? 

  • Malý lázeňský okruh na kole

V okolí také najdete