Na kole z Luhačovic na Malenisko

Uprostřed lesů jen kousek od Luhačovic najdete místo jako vystřižené ze sto let starých pohádek. Poutní kostelík Panny Marie Sněžné na Malenisku je místo s kouzelnou atmosférou. Z Luhačovic sem vede turistická trasa, ale dá se krásně projet i na kole. 

 Kam na kolo Luhačovice, Zlín, Bílé Karpaty

Náš tip: Trasa je ideální na horské elektrokolo. Půjčit si ho můžete v BIFU u nádraží v Luhačovicích. 

 centra Luhačovic to vezměte kolem říčky Šťávnice na Lázeňské náměstí. Tady je potřeba sesednout, ale můžete si na cestu nabrat trochu zázračných luhačovických vod. Kousek za Ředitelstvím lázní cesta odbočuje po žluté turistické značce kolem pramenu Marie až na Řetechov. Žlutou pečlivě sledujte, ostatně bude vás doprovázet skoro až na Malenisko. 

Kam na kolo Luhačovice Vizovice ZlínLázeňské náměstí. Po pískových pěšinkách se raději projděte. Za náměstím hlídejte žlutou turistickou, povede vás až na Malenisko. 

Až se přes Řetechov propracujete na začátek lesa, zpozorněte. Po pár metrech bude nenápadná odbočka vlevo, tudy se vydejte a po vrstevnicové trase se dostanete až na Maleniska. Tak a jsme u kostela. Není nádherný? V neděli tu ještě můžete vidět babičky v krojích. 

Kam na kolo Luhačovice, Zlín, Vizovice

Poutní kostel Panny Marie Sněžné na Malenisku u Provodova. 

Kam na kolo Luhačovice, Vizovice, Zlín

Zázračný pramen, který prý léčí. 

Cesta domů vede přes Ludkovice po okresní silničce, můžete se stavit u Jezírka lásky a nakonec se ještě pokocháte výhledy z Horního Dvora a bývalého letiště. 

Kam na kolo Luhačovice, Zlín, Otrokovice, Vizovice

Kam ještě na kolo v Luhačovicích? 

  • Na kole z Luhačovic na Malenisko

V okolí také najdete