Na kole: Jižní toulky Luhačovským Zálesím

Luhačovské Zálesí, to je kopcovitá krajina plná luk a lesů, mezi kterými se rozprostírají vesničky a městečka. Nejlépe ji pochopíte na trase Jižních toulek Luhačovským Zálesím. Z Luhačovic do Slavičína to je trochu do kopce, ale čekají vás nádherné výhledy a klidně i pivní lázně, jestli budete chtít. 

Začněte opět procházkou mezi prameny a vezměte si trochu téhle dobré vody s sebou na výlet. Trasa pokračuje kolem Luhačovické přehrady nahoru na Nevšovou, kde potkáte první pořádné stoupání. 

Kam na kolo Luhačovice, Zlín, Uherský Brod, Bílé KarpatyLuhačovická přehrada v Pozlovicích. Tady ještě jedete po rovině, ale brzy začneme stoupat. 

Z Nevšové sjeďte do Slavičína, projděte se zámeckým parkem, pusťte si Poeziomat, stavte se na kafe ve FérCafé Veronica nebo si dejte nějakou dobrotou v Zámek Wichterle. Tady mají i ty slibované pivní lázně, pokud se chcete zdržet.

Kam na kolo Luhačovice, Zlín, Uherský Brod, Zámek Wichterle prošel náročnou opravou. Teď je z něj hotel se super kavárnou a restaurací, s pivními lázněmi a s parkem, kde se bude dobře odpočívat. 

Kam na kolo Luhačovice, Slavičín, Zlín

Poeziomat v zámeckém parku ve Slavičíně. 

Ze Slavičína pokračujte na Rudimov. Všimněte si, že všude kolem vás jsou zelené pastviny. Aby ne. Právě na nich se pasou kravičky, býčci a ovečky z Farmy Rudimov. Možná jste od nich něco měli pod značkou Maso z lúky. Tady už začíná být krajina pěkně kopcovitá. A to ještě není všechno. Další trasa vede vesničkami Rudimov a Kladná - Žilín, kde se tak trochu krásně zastavil čas. Za Kladnou je poslední stoupání a pak už jen krásný sjezd dolů do Luhačovic. 

Kam na kolo Luhačovice, Slavičín, VizoviceLouky, pastviny a políčka všude kolem. To je krajina Jižních toulek Luhačovským Zálesím. 

Další výlety na kole? 

 

  • Na kole: Jižní toulky Luhačovským Zálesím

V okolí také najdete