Na kole z Luhačovic do Uherského Brodu

Uherský Brod, město Jana Komenského, brána do Bílých Karpat. Sedněte v Luhačovicích na kolo a zajeďte se podívat na jejich orloje, muzeum, ale taky kavárny v uličkách starého města. 

Kam na kolo Luhačovice, Uherský Brod, ZlínV Luhačovicích si na cestu můžete nabrat trochu iontů v podobě zázračné vody z lázeňských pramenů. 

Z Luhačovic se vydejte po cyklostezce směrem na Biskupice. Projeďte vesnicí až směrem na Kaňovice a u zastávky Seče odbočte nahoru na Dobrkovice. Odtud vás cesta povede nahoru do kopce až na květnaté louky nad Maršovem, kde potkáte vyhlídkové místo, na kterém stojí jedna z hravých Bran Bílých Karpat. 

Kam na kolo Luhačovice, Uherský Brod, ZlínBrány Bílých Karpat v otevřené krajině. Víc jich najdete po celém okolí Uherského Brodu. 

Od vyhlídky ještě kousek polní cestou a pak už se napojíte na silnici, která vás kolem hvězdárny zavede do Havřic a do Uherského Brodu. Tady doporučujeme stavit se v kavárně Jamai Café a Bistru Nad Lávkou, které najdete na Velkých schodech vedoucích od nádraží.

https://www.zlinsko-luhacovicko.cz/misto/7/334-brany-bilych-karpat-pesky-kolem-uherskeho-broduBistro Lávka s kavárnou Jamai Café najdete jen pár kroků od nádraží v Uherském Brodě. A stojí to za to, to nám věřte. 

Projeďte se náměstím a vydejte se po cyklotrase 5049 zase zpět do Luhačovic. Přes Polichno sice pojedete po silnici, ale u Biskupic se můžete zase napojit na cyklostezku, která vás bezpečně doveze až do Luhačovic.

Kam na kolo Luhačovice, Uherský Brod, ZlínPozůstatky opevnění kolem Uherského Brodu. 

Kam dál? 

 

  • Na kole z Luhačovic do Uherského Brodu

V okolí také najdete