Z Vizovic na Vartovnu na horském kole

Snad nejkrásnější rozhledna, jakou tady máme, stojí na Vartovně. Cestou potkáte vrch Šibenice a na Portášské naučné stezce poznáte valašskou krajinu. Bude to kopce, ale bude to stát za to. 

Dnes začínáme opět ve Vizovicích. Po žluté si to z náměstí namiřte nahoru na Šibeniční vrch. Tad prý kdysi opravdu stávala šibenice. Dnes na jejím místa najdete dřevěný kříž, od kterého je skvělý výhled na louky svažující se dolů k městu. 

Šibeniční vrch Vizovice, Kam na kolo Vizovické vrchy, Vizovice, ZlínŠibeniční vrch nad Vizovicemi. Tady prý kdysi opravdu bývalo popraviště.

Šibeniční vrch Vizovice, Kam na kolo Vizovické vrchy, Vizovice, Zlín

Po žluté pokračujte dál přes Ublo až k rozcestí Tanečnice, kde přesedláte na zelenou. Ta vás dovede až ke štíhlé barevné konstrukci rozhledny Vartovna. Vystoupejte nahoru a kochejte se, jak se vám v jednotlivých patrech otevírají nové a nové výhledy na celé Vizovicko.

Šibeniční vrch Vizovice, Kam na kolo Vizovické vrchy, Vizovice, ZlínRozhledna Vartovna: 37 metrů, 213 schodů a nádherné výhledy na Hostýnské a Vizovické vrchy a občas až do Tater. 

Až budete hotovi, vydejte se po žluté na Syrákov, přejeďte hlavní silnici a pokračujte dál po žluté až na rozcestí U Syrákova. Tady se napojíte na červenou, kterou se svezete až k usedlostem na Oškerových pasekách a k pomníčku, který tu připomíná rodinu Oškerových postřílenou za války Nacisty za pomoc partyzánům. Červená turistická značka vás pak bezpečně dovede Vizovickými vrchy zase zpátky do Vizovic. 


Náš tip: zbylo vám trochu času? Pak rozhodně nepropásněte návštěvu v Distillery Landu Rudolfa Jelínka ve Vizovicích!


 Šibeniční vrch Vizovice, Kam na kolo Vizovické vrchy, Vizovice, ZlínVizovické vrchy a jejich nádherná valašská krajina s pasekami a pastvinami. 

Kam dál vyrazit? 

 

  • Z Vizovic na Vartovnu na horském kole

V okolí také najdete