Dámská jízda v Luhačovicích

Vyberte termín, sbalte nejlepší kamarádku a rozjeďte se do vyhlášeného lázeňského města, kde budete mít víkend jen samy pro sebe.

DEN 1

Doporučujeme vyrazit už v pátek odpoledne, ať můžete sobotu vychutnat se vším všudy, a to včetně snídaně se šampaňským. V tom případě neváhejte a ubytujte se v Augustiniánském domě, kde jde vynikající jídlo ruku v ruce s wellness a do posledního puntíku sladěným interiérem. Po snídani oblečte měkoučké lázeňské župany a vyberte si některou z místních procedur. Která z nich to bude? Voňavé bylinky, saunový svět nebo teplé zábaly?

Vybrané lahůdky v Augistiniánském domě

 

Uvolněné a spokojené si během oběda naplánujte procházku po lázeňské promenádě. A pozor, hrnečky s sebou! Některé léčebné prameny se sice na zimu uzavírají, ale Vincentka i Aloiska jsou ve vytápěných halách k dispozici.

Pokud chcete zažít opravdový duch lázeňského města, nahlédněte i do hotelu Alexandria, který si už po desetiletí zachovává své historické kouzlo, jak se dočtete i v našem článku Alexandria - místo, kde se psala historie.

Prvorepublikový Hotel Alexandria

 

A u historie ještě chvíli zůstaneme. Kouzlo lázeňského města se v průběhu času vyvíjelo. Letos se tu můžeme těšit i na velké oslavy 100. výročí od založení 1. republiky. Do té doby vás o historii městečka a okolí seznámí Muzeum luhačovického Zálesí, kde natrefíte nejen na stálé expozice, ale také na sezónní výstavy a akce.

 

Muzeum luhačovského Zálesí se stálými i sezónními výstavami

 

V neposlední řadě stojí za váš obdiv i samotný Jurkovičův dům, jehož lidově secesní styl ozdobil lázeňskou kolonádu už v roce 1902.

Zatoužíte-li při prohlídce po malém občerstvení a chvíli odpočinku, vyhledejte Jizbu Luhačovice, kde na vás spolu s voňavou kávou dýchne i domácí, pohodová atmosféra.

 

Den 2

Pokud po dalším kole lázeňského rozmazlování ve wellness zatouží vaše srdce i po malém dobrodružství a kousku přírody, vydejte se na výlet po okolí Luhačovic. Až vám to čas dovolí, vyjděte cestou pro pěší směrem k přehradě. Stezka vás provede kolem dokola a nasměruje vás zase zpátky směrem do centra.

 

Rovnou za nosem

 

Pokud se chcete projít trochu dál a čas vás netlačí, sbalte něco malého k jídlu a vyjděte směrem k Malenisku, které je od Luhačovic vzdálené asi 8 km. Kromě kostelíčku tu najdete i hostinec, kde si po krásné dvouhodinové procházce dáte dobrý pozdní oběd.

 

Určitě si zapamatujte, že během celého výletu panuje přísný zákaz používání mobilních telefonů s jedinou výjimkou: foťte, foťte, foťte. A pokud se později rozhodněte některý z pořízených snímků zveřejnit na FB nebo Instagramu, nezapomeňte nám o tom dát vědět: stačí příspěvek označit a přidat hashtag #zlinskoLuhacovicko.

  • Dámská jízda v Luhačovicích

    76326 Luhačovice

V okolí také najdete