3 dny na kole v Luhačovicích a okolí

Kdepak Luhačovice. Nejkrásnější moravské lázně. Uprostřed zelených kopců tu ze země vyvěrají léčivé prameny, kolem nich dřevěné vily a chaloupky jako z pohádky. Udělejte si sem výlet na kola a spojte ho s perfektním wellness a dobrou gastronomií. Máme pro vás návod, jak na to. 


Stáhněte si brožuru: 25 výletů Kam na kolo na Zlínsku a Luhačovicku (PDF) 


Luhačovice Kam na kolo?

1. Den - Malý lázeňský okruh na zahřátí

Do Luhačovic je cesta dlouhá odevšad. Leží totiž až na samém východě republiky, jen malý kousek za nimi už se zvedá Vlárský průsmyk a za ním Slovensko. Jezdí sem ale přímé vlaky z Prahy, takže si můžete kolo klidně naložit a vystoupit na malebném nádražíčku v Luhačovicích. 


Náš tip: Kolo si ani vozit nemusíte. Hned u nádraží je skvěle vybavená půjčovna kol a elektrokol BiFu. Slušná kola ale mívají i u hotelů a ubytování


Až se ubytujete, vyrazte si ještě na podvečerní projížďku Malým lázeňským okruhem. Jeho trasa má 20 kiláčků, vyšlápnete si na Řetechov a budete mít celé Luhačovice jako na dlani. 

Kam na kolo Luhačovice

2. den Objevte okolí Luhačovic

Máte před sebou celý den? Ale to je přece nádherné. Dejte si dobrou snídani a jedeme. Na bajku vám úplně nejvíc doporučujeme Velký lázeňský okruh. Nádherná trasa vede stráněmi kolem Luhačovic, přejíždíte z kopce na kopec a užijete si super terény. 

Na treková kola to bude spíš okruh Jižní toulky Luhačovským Zálesím. Nádherné výhledy z okolí Petrůvky, pivní lázně v Zámku Wichterle ve Slavičíně, zmrzka ve Férr Kaffé Veronica no a nakonec nefalšovaná krajina podhůří Bílých Karpat v okolí Rudimova a Kladné-Žilín. Velká paráda. 


Kam večer? Pařit se chodí do Elektry, ale můžete si dát taky skleničku u Racka nebo v Myslivně. Nezapomeňte se taky projít městem se Zvukovou mapou Luhačovic. 


Kam na kolo Luhačovice

3. den do Uherského Brodu na kafe a za Komenským

Máte ještě dost času? Třetí den rozhodně zajeďte do Uherského Brodu. Tohle město stojí za to už kvůli super kavárně a místní pražírně Jamai Café a Bistro Lávka, kvůli maličké pražírně Mima Coffe Roastery, kvůli místnímu vinařství a skvělé restauraci Panoptikum, o Čokoládovně Janek ani nemluvě. Stojí ale za to hlavně kvůli krásnému historickému centru a Muzeu Jana Amose Komenského, který se tu narodil. Buď tady anebo v Komni, to už se dneska asi nezjistí. Cestou navíc potkáte Brány Bílých Karpat

Máte času málo? Zajeďte se podívat do nedalekého Provodova na poutní kostel Malenisko. Jestli vám to vyjde na neděli, možná tu uvidíte baběnky v krojích. 

Kam ještě na kole v Luhačovicích a okolí? 

Kam na kolo Luhačovice

Co vidět v Luhačovicích a okolí? 

 Lázeňské městečko Luhačovice má spoustu věcí, které byste neměli minout. Nádhernou a unikátní architekturou vás provede nový průvodce Tady pramení architektura. Do uší si ale rozhodně pusťte originálního zvukového průvodce Zvuková mapa Luhačovic, kterého namluvili slavní herci. 

Na kávu zajděte do staré pekárny přebudované na pražírnu Lázeňská káva Luhačovice. Stavte se ale taky do Jizby Luhačovice, do Salon de Thé, do Myslivny Luhačovice nebo do Divadelní kavárny. Vyjmenovat všechny dobré podniky by vydalo na pár dalších řádků. 

Skvělé výstavy mají v Muzeu luhačovického Zálesí, najdete tam i výborný Kabinet Dušana Jurkoviče, kde pochopíte víc o samém srdci lázní. Stavte se také do Bílé Čtvrti. U Luhačovické přehrady se dá krásně relaxovat, na kafe si tady skočte do Penzionu U Přehrady. 

Kam na kolo Luhačovice ubytování

Kde se ubytovat a dát si wellness? 

V Luhačovicích si můžete z dobrého ubytování vybírat. Objednávejte ale včas, v sezóně bývá dost plno. Co doporučujeme my? 

 • Augustinánský dům - bývalý klášter, ve kterém je dnes hotel, který je spíš životní filozofií než ubytováním.
 • Alexandria Luhačovice - nádherný hotel s bohatou historií, kde mají římské lázně se střešními vířivkami, skvělou Francouzskou restauraci a příjemný Lobby Bar. 
 • Ambra Wellness Hotel - velký hotel s wellness, bazénem a luxusním dětským hřištěm v klidu u lesa
 • Antoaneta lázeňský hotel - patřící k lázeňským hotelům Miramare stojí stranou ruchu a najdete tu super wellness i s bazénem. 
 • Glamping Luhačovice - kousek za Luhačovicemi je tiny house, kde si užijete božský klid
 • Vila Jiřinka - komorní ubytování pro ty, kdo hledají spíš rodinnou dovolenou. Příjemný penzion se solnou jeskyní a privátní vířivkou. 
 • Jurkovičův dům - legenda Lázní Luhačovice. Dům, který přebudoval Dušan Jurkovič, má nádhernou architekturu i interiéry a stojí v samém centru lázní. 
 • Lázně Luhačovice - bez nich by Luhačovice nebyly tím, čím jsou. Staletá historie lázní a léčebných procedur, ubytování v lázeňských domech i v malých historických vilkách. 
 • Hotely Miramare - lázeňské hotely s veškerou péčí, které se starají o to, abyste odjížděli opravdu odpočatí. 
 • Hotel Pohoda - jen pár kroků nad Luhačovickou přehradou najdete hotel s příjemným wellness, s velkým Dětským rájem a s velmi příjemným interiérem. 
 • Hotel Radun-  butikový hotel v historické budově Bohusalava Fuchse stojí v Bílé čtvrti. Ubytování tady je noblesní zážitek se skvělou gastronomií. 
 • Penzion U Přehrady - nově ubytování u přehrady má na svědomí naše oblíbená pražírna Jamai Café z Uherského Brodu. Součástí je skvělá kavárna s terasou. 
 • Hotel Valaška - historická vila navržená Dušanem Jurkovičem stojí v Pražské čtvrti na samém konci lázeňského parku. Úžasné interiéry a propojení s wellness Vily Antoaneta. 
 • Hotel Vincent - první samoobslužný hotel v Luhačovicích. Můžete přijet kdy chcete, mají tu příjemné pokoje a dost prostoru pro relax a odpočinek po výletech na kole. 
 • Hotel Vega - bezkonkurenční výhled, rekonstruované wellness, infinity pool, spousta atrakcí kolem a nově také chatičky pod hotelem. 
 • Hotel Vyhlídka - přímo na březích Luhačovické přehrady. Pár kroků to budete mít na šlapadla, do Aquaparku i do Pirátské zátoky s dětmi. 
 • Zámek Wichterle Slavičín - není sice v Luhačovicích, ale stojí za návštěvu. Nádherně rekonstruovaný zámek s parkem a s pivními lázněmi. 

Mapa výletů na kole na Zlínsku a Luhačovicku

 • 3 dny na kole v Luhačovicích a okolí

V okolí také najdete