3 dny na kole v Otrokovicích a okolí

Otrokovice mají pro cyklistiku skvělou polohu. Dojedete do Chřibů i Vizovických vrchů nebo k Baťovu kanálu. Cyklovíkend tak můžete spojit s procházkami nebo s plavbou po kanále. Spolu s místními cyklisty jsme pro vás připravili několik skvělých tras, které vás protáhnout tím nejlepším, co v okolí Otrokovic najdete. 


Stáhněte si brožuru: 25 výletů Kam na kolo na Zlínsku a Luhačovicku (PDF) 1. den Na kole stezkami Branou do Chřibů

Není to tak dávno, co v okolí Otrokovic vznikly nové stezky Branou do Chřibů. Dají se projet také na kole a je to náš tip na první výlet v Otrokovicích a okolí. Nejlepší je vyrazit na bajku a začít pěkně v podvečer. Krajina kolem Žlutavy a Halenkovic totiž získává se zapadajícím sluncem magickou atmosféru. 

Na stezky Branou do Chřibů najeďte u Přístaviště Otrokovice. Podél Moravy dojeďte až k Bělovskému jezu a začněte stoupat do kopců. Stoupání sice bude výživné,  ale ty výhledy nahoře, ty za to stojí. Celou trasu jsme vám popsali ve výletu Na kole Stezkami Branou do Chřibů


Co vidět v Otrokovicích? Zastavte se u Společenského domu, bývalého hotelu Baťov, kterému místní neřeknou jinak než Spolák. Projeďte se až ke Štěrkáči, kde se můžete okoupat, nebo si dejte kafe v Městské kavárně Otrokovice. Na jídlo doporučujeme Harley Pub s peckovým muzeem Harley Davidson. 


Bývalá štěrkopísková těžební jezera u Spytihněvi

2. den Krajinou jezer a Napajedelskými emiráty

Další stezky, které v okolí Otrokovic vznikly, jsou Stezky Napajedelských emirátů. Vydat se po nich můžete i s kolem a je to velký zážitek. Projedete krajinou jezer, u Spytihněvi protnete Baťův kanál, můžete si dát něco dobrého na zub,  vyšplaháte na krásnou vyhlídku nad Makovou a nakonec si sjedete super sjezd ze Žlutavy do Otrokovic. Doporučujeme taky na elektrokola. 

Celou trasu najdete ve výletu Na kole Napajedelskými emiráty. Existuje také kratší varianta pro silniční kola. 

Baťovské domky v Otrokovicích

3. den Projížďka kolem Otrokovic

Odpočinková trasa pro třetí den výletu vede z Otrokovic kolem architektonicky cenného kostela sv. Václava v Sazovicích, kolem krásného koupaliště, přes Cyklopark Mysločovice a domů pak kolem Štěrkáče Otrokovice. Nenáročná trasa vede krásnou krajinou. 

Kdo by potřeboval trochu víc kilometrů, může z Otrokovic vyrazit až na Lukov. Cestou projedete celým Zlínem, kolem Zoo Zlín, která je nejnavštěvovanější zoo na Moravě, a dojedete až ke středověkému hradu Lukov s krásnou vyhlídkou. Zpátky to pak vezměte přes rozhlednu na Hostišové. 

Kam ještě na kolo v Otrokovicích a okolí? 

Mapa výletů na kole na Zlínsku a Luhačovicku

  • 3 dny na kole v Otrokovicích a okolí

V okolí také najdete