3 dny na kole ve Valašských Kloboukách a okolí

Bílé Karpaty a uprostřed nich městečko Valašské Klobouky. Vezměte bajka nebo silničku a pojďte si užít východ Moravy s úžasnou atmosféru. Tipy na prodloužený víkend na kole ve Valašských Kloboukách. Můžete vyrazit na horské louky a pěšiny, zajet si po nové cyklostezce Bevlava do Trenčína nebo se jen tak projet valašskou krajinou. 

Červený dům Valašské KloboukyČervený dům na náměstí ve Valašských Kloboukách. Kdysi tu prý bydlíval kat a žlábek ve zdi sloužil...ale kdepak. Byl to měšťanský dům a dnes je v něm krásné muzeum. 


Stáhněte si brožuru: 25 výletů Kam na kolo na Zlínsku a Luhačovicku (PDF) 


hrad BrumovHrad Brumov kdysi strážil vlárský průsmyk před vpády kuruců a uhrů. Dnes je krásným místem pro výlet. 

1. den Z Klobuk na hrad Brumov

Klobouky jsou nesmírně daleko prakticky odevšad. Jestli přijedete odpoledne, doporučujeme projet si trasu z Valašských Klobouk na hrad Brumov. Bývalý strážný hrad Vlárského průsmyku je krásné místo na návštěvu, cesta sem je pohodová a můžete se zastavit na zmrzlinu v podhradí nebo si dát za odměnu večeři ve skvělé restauraci Beseda ve Valašských Kloboukách. Trasu výletu najdete tady. 

A ještě něco. Až budete o Kloboukách mluvit před místními, říkejte raději Klobuky, nikdo jim tady totiž jinak neříká. 


Co ještě vidět ve Valašských Kloboukách? Mají tu skvělé muzeum, krásně zachovalé dřevěnice, Instastezku, secesní Bratmannovu vilu a architektonickou expozici. Stojí to za to. Prozkoumejte web IC Valašské Klobouky. 


Vršatská bradla oddělují Valašské klobucko od slovenska. Z pastvin a lesů se tu derou k nebi rozeklané vrcholky skalních bradel. Nádherné místo. 

2. den Skalnatá Vršatská Bradla nebo po cyklostezce do Trenčína

Na celodenní výlet tu pro vás máme dvě varianty. Ta první bude pro náročné jezdce na MTB. Vede z Valašských Klobouk na Vršatec přes ta nejkrásnější místa - vrch Královec s rozhlednou, na Slovensko do Červeného Kameňa s malebnými skalami, na hrad Vršatec a vrch Chmeľová s fantastickými výlety do rozeklané krajiny Vršatských bradel. Odtud pak kolem kapličky Na Brezové dolů do Brumova a po cyklostezce Bevlava zpět do Klobouk. Je to sice jeden z nejnáročnějších výletů, který si u nás můžete projet, ale fantastická místa, která navštívíte prostě stojí za to. Tady máte trasu. 

Cyklostezka BevlavaCyklostezka Bevlava spojuje Vsetín s Trenčínem. Projeďte se Vlárským průsmykem po nové cyklotrase. 

Ta jednodušší varianta je pak projížďka Vlárským průsmykem po cyklostezce Bevlava až k Trenčianskému hradu. Nová cyklostezka vede z větší části lesem a ve stínečku, hodí se skvěle pro elektrokola a ještě k tomu se podívat do Trenčína, který má být v roce 2026. Víc o Bevlavě najdete tady. 


Cyklostezka Bevlava vede z Ústí u Vsetína, prosmýkne se mezi Javorníky a Vizovickými vrchy, projede Bílé Karpaty a Vlárským průsmykem se protáhne až na Slovensko. Hotové jsou úseky z Ústí do Lužné a z Valašských Klobouk do Svatého Štěpána. Projet se ale dá celá trasa.


Kaplička sv. Anny v Brumově-bylnici. Tradice a historie tady na Valašském Klobucku pořád žijí. 

3. den Na kole po Závrší

Mírnou krajinu podhůří Bílých Karpat můžete objevit na kratším výletě, který vede Závrším. Říká se tak několika dědinám na Valašském Klobucku, které byly vždycky tak nějak za kopcem a stranou od ostatních. Díky tomu se tu zachoval bohatý folklor, svéráz krajiny se zapsal i do duší místních. Trasa vede z Klobuk do Brumova a odtud do Nedašova, Nedašovy Lhoty a Návojné. Tady ji máte celou. 

Kam ještě na kole v Klobukách a okolí? 

Květomluva, rodinná bylinková farma fryzelkových ve vlachovicích. v létě tu mají každý pátek prohlídky. 

Co ještě musíte vidět ve Valašských Kloboukách a okolí? 

Mapa výletů na kole na Zlínsku a Luhačovicku

  • 3 dny na kole ve Valašských Kloboukách a okolí

V okolí také najdete