Rozhledna Doubrava

Rozhledna Doubrava stojí na kopci Barák nad obcí Loučka ve Vizovických vrších od roku 2004. Uvidíte odtud Hostýnské a Vizovické vrchy i Bílé Karpaty. Otevřeno je od března do listopadu. 

55 metrů vysoká kovová věž rozhledny Doubrava ční nad kopcem Barák ve Vizovických vrších. Vyhlídková plošina, která je součástí telekomunikační věže, leží ve výšce 33 metrů, takže hravě překonává vrcholky okolních stromů. Nahoru vede točité schodiště o 174 shodech a za pěkného počasí odtud uvidíte rozhlednu Vartovna, Svatý Hostýn, ale také Bílé Karpaty, Beskydy, Javorníky a při dobré viditelnosti i hřebeny slovenské Malé Fatry. 

Rozhledna je běžně otevřená během turistické sezóny od března do listopadu o víkendech a státních svátcích od 10 do 17. Od května do září se k otevíracím dnům přidává ještě středa. Pravidelně se sem ale pořádají novoroční výšlapy nebo jiné turistické akce, tažke se vyplatí sledovat web obce Loučka, kde se o novinkách většinou včas dozvíte. 

U rozhledny si v otevírací době můžete dát také něco k pití a trochu si posedět, takže doporučujeme výlet přes hřebeny Vizovických vrchů nebo výšlap z Vizovic případně z obce Loučka. 

Kam dál vyrazit? 

 

  • Rozhledna Doubrava

V okolí také najdete