Karavanem po Zlínsku a Luhačovicku: co vidět a kde parkovat?

Už i na Zlínsku a Luhačovicku vznikají parkovací místa pro karavany a dodávky, stellplatzy vybavené elektrikou i vodou, i místa v soukromí, kde vás domácí pozvou na svou zahradu, do sadu nebo na louku plnou hvězd. Kam vyrazit s dodávkou, obytňákem nebo karavanem na Zlínsku a Luhačovicku a co byste určitě neměli minout? 

Baťovský Zlín a okolí: kde parkovat s karavanem a obytňákem a co vidět? 

Baťovské město Zlín je rozhodně jedním z must-see míst, které by se rozhodně mělo objevit na vašem cestovatelském seznamu. Unikátní továrna v zahradách s maličkými domky rozsypanými po stráních kolem, skvělá moderní a funkcionalistická architektura v čele s Památníkem Tomáše Bati, nová tržnice s kavárnami a park plný studentů i místních, dělají ze Zlína město s unikátní atmosférou. 


Inspirujte se pro objevování Zlína: Zlín - cihlové město na víkend. A nezapomeňte se stavit v Zoo Zlín a pohladit si rejnoka nebo v Muzeu jihovýchodní Moravy, kde poznáte celý příběh baťovského Zlína i cestovatelů Hanzelky a Zikmunda. 


Parkování a stellplatzy ve Zlíně a okolí


🥤 Kam na jídlo a na kafe ve Zlíně a v okolí? Mrkněte na tipy v našem turistickém blogu


Lázeňské Luhačovice: kde parkovat s obytňákem a co vidět? 

Lázeňské městečko Luhačovice je slavné nejen díky svým léčivým pramenům, ale také díky architektuře, kterou lázním vtiskl unikátní charakter Dušan Jurkovič nebo Bohuslav Fuchs. Zajeďte si sem odpočívat, dejte si wellness a užijte si nádhernou přírodu, kterou jsou Luhačovice obklopeny. Doproučujeme užívat si nejen Lázně Luhačovice a kolonádu, ale také Luhačovickou přehradu, okolní lesy a kopce, udělat si výlet do Slavičína na zámek Wichterle nebo do kavarány Prostor a zajet si na jeden den taky do Uherského Brodu


Inspirujte se pro objevování Luhačovic v článku Luhačovice - nejkrásnější tipy na výlety a aktivity v okolí. 


Parkování a stellplatzy v Luhačovicích a okolí


🥤 Kam na jídlo a na kafe v Luhačovicích a v okolí? Mrkněte na tipy v našem turistickém blogu. 


Bílé karpaty a valašské klobucko: kde parkovat s obytňákem a co vidět?

Jedny z nejzapomenutějších kopců u nás, to jsou Bílé Karpaty. V jejich srdci leží malé městečko Valašské Klobouky plné roubených dřevěnic, jen kousek od něj Brumov Bylnice s majestátním hradem. Hory protíná Cyklostezka Bevlava, najdete tu malé sklářské osady, nádhernou a dojemnou expozici o vypálené obci Ploština i opuštěné horské louky plné vzácných bylin. Sem se jezdí za klidem a nádhernou noční oblohou.  


Inspirujte se pro objevování Bílých Karpat v článcích 7 neznámých míst v Bílých Karpatech, která musíte vidět nebo v Tipech na výlety v Bílých Karpatech


Parkování a stellplatzy ve Valašských kloboukách a okolí


🥤 Kam na jídlo a na kafe v Bílých Karpatech a v okolí Valašských Klobouk? Mrkněte na tipy v našem turistickém blogu. 


Vizovicko: kde parkovat s obytňákem a co vidět?

 

Vizovické vrchy obklopují městečko Vizovice ze všech stran. Můžete se tady toulat lesy a loukami, vyšplhat na rozhlednu Vartovna nebo Doubrava, ale taky prozkoumat Janův hrad nebo Zámek Vizovice. Rozhodně se stavte v Návštěvnickém centru likérky Rudolf Jelínek nebo se podívejte na pavilon EXPO 2015, který stojí v areálu mateřské firmy KOMA Modular.


Inspirujte se pro objevování Vizovic a okolí v článcích na našem blogu.  


Parkování a stellplatzy ve vizovicích a okolí


🥤 Kam na jídlo a na kafe ve Vizovicích a v okolí? Mrkněte na tipy v našem turistickém blogu. 
  • Karavanem po Zlínsku a Luhačovicku: co vidět a kde parkovat?

V okolí také najdete