Slavex Trails: takové to domácí létání

Nenápadné, relativně krátké, ale pečlivě udržované a s láskou budované, to jsou bajkové traily Slavex Trails. Vyrostly nedaleko Slavičína na pomezí Bílých Karpat a slibují pěkné pojěždění několika úrovní, které si vychutnají malí i velcí bajkeři. 

Za budováním trailů Slavex Trails (jak už to tak bývá) stojí partička místních nadšenců, která si vzala do parády lesní houštinu hned za slavičínskými humny. Najdete tu traily přírodní i budované, a i když vás asi neohromí svou délkou, jde o velmi příjemné ježdění, které můžete navíc opakovat v neomezených dávkách. 


Láká vás to, ale nejste si jistí? Na singletrailech Slavex Trails probíhají i kurzy, kempy a příměšťáky, kde vás úplně všechno naučí.


O víkendu tu bývá dost rušno a není se co divit. Slavičínské traily oplývají už 4 trasami, na kterých si zajezdí začátečníci, ale kterými nepohrdnou ani zkušenější jezdci. Stoupání k začátkům singletrailů je mírné a nevyčerpá, nahoře si můžete vybrat trasu, kterou ochutnáte. Modrý flow trail Užovka s trochou soustředění zvládnou i děti a je to zábavička dlouhá okolo 800 metrů plná příjemného houpání a klopených zatáček. Červený trail nazvaný Lišák už je pro mazanější jezdce a překvapí vás skoky, lavicí, dropy i gapem přes modrý trail. Černý Bejček je jump-line pro náročné jezdce a čistě přírodní enduro trail Hraboš pak spolu s North-shore trailem s dřevěnými lávkami završuje pestrý zážitek z lesního ježdění v singletrailech za Slavičínem. 

K singletrailům se nejlépe dostanete z ulice Ke Snožku. Jestli na traily míříte autem, nechejte ho u pivovaru Hrádek, kde je poslední možnost před traily pohodlně zaparkovat a nezavazet na polních cestách a místních komunikacích. Na trailech probíhají i kurzy ježdění, příměšťáky a kempy a my jsme moc rádi, že tenhle nenápadný kousek lesa tak perfektně ožil. 

Fotky jsme si se ctěným dovolením půjčili přímo od Slavex Trails. Moc děkujeme. 

  • Slavex Trails: takové to domácí létání
    Ke Snožku
    76321 Slavičín
  • slavextrails@gmail.com

V okolí také najdete