Do Zlína s dětmi: dobrodružství pro malé i velké

Za poznáním, zábavou i něčím na zub. Výlet do Zlína a jeho vymazlené Zoologické zahrady láká návštěvníky každého věku. Je nám ale jasné, že nejvíce si prohlídku užijí děti. Kde jinde si mohou nakrmit a pohladit rejnoky, pobíhat sem a tam mezi světovými kontinenty nebo si poměřit výšku a váhu s právě narozeným slůnětem? Vezměte rodinku a přijeďte se toulat rozlehlým areálem zlínské ZOO, kde potkáte celkem 213 různých druhů zvířat.
ZOO Lešná: Z pralesa do pouště

Rozhodně doporučujeme přijet co nejdříve. V tomto období otevírá ZOO své brány už v 8:30. V klidu zaparkujte na velkorysém parkovišti přímo před hlavní bránou a vydejte se na průzkum. Pokud autem nejedete, udělejte si do Zlína výlet vláčkem a v centru nasedněte na autobus č. 34, 35 nebo 36. Pro návštěvníky z Brna nebo Kroměříže navíc existuje ještě jedna možnost: pravidelné linky autobusů RegioJet zařadily ZOO Lešná mezi zastávky. Ale pozor, pouze na období mezi dubnem a říjnem. A to už je vlastně za chvilku.

Zátoka rejnoků v ZOO Lešná

Kafec Zlínský: dobíjíme energii

Příjemně unavení a vyřádění zamávejte ZOO a vydejte se směrem do Zlína na něco dobrého na zub. Do místní kavárny s názvem Kafec Zlínský se totiž sjíždí hosté z širokého okolí na jejich vyhlášenou specialitu: pravé belgické wafle. S čokoládou, s ovocem, se šlehačkou - fantazii se meze nekladou. Kakao z puntikatého hrnečku je už jen poslední krůček k dokonalosti. Unavené rodiče jistě potěší šálek výběrové kávy. Pokud máte čas a chuť experimentovat, vyzkoušejte některou z překapávaných příprav. Vyškolení baristé umí připravit V60, aeropress i chemex tak, abyste si rozmanité chutě výběrové kávy vychutnali do posledního detailu.

Wafle v Kafec Zlínský

Filmový uzel: workshop animace pro děti i dospělé

Málokdo ví, že Filmové ateliéry ve Zlíně skrývají nové zážitkové místo pro děti i dospělé plné her a workshopů. To, co bude bavit děti i dospělé jsou animační dílny. Příběhy plné fantazie tu tvoří děti ze škol a školek, dospělí i senioři. Pod vedením zkušených animátorů to totiž zvládne opravdu každý. O víkendech jsou workshopy otevřeny pro veřejnost, poslední začíná v 15:00. Doporučujeme rezervaci. Třeba vám pod rukama vznikne nová Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Ferda Mravenec nebo Baron Prášil. Více o Filmovém uzlu si přečtete v našem článku Nové místo na mapě zlínských zážitků.

Filmový uzel Zlín

Park Komenského: když už síly nezbývají

Alternativou pro návštěvu Filmového uzlu je poklidné posezení v parku. Pokud toho máte vy i děti plné kecky, pojďte se posadit do nově zrekonstruovaného parku s nápaditým dětským hřištěm i venkovním posezením u osvěžující limonády. Nechte děti, ať si hrají, posaďte se na zahrádku baru U Pštrosa, nastavte tvář slunci a vychutnávejte poslední paprsky víkendového dne.

  • Do Zlína s dětmi: dobrodružství pro malé i velké

    76001 Zlín

V okolí také najdete