Cyklopark Mysločovice

Řekli jsme si, že by pro změnu neškodila trochu adrenalinu na čerstvém vzduchu, a tak jsme vyrazili na kola do Mysločovic. V nenápadném remízku za hřbitovem tu najdete malý, ale zajímavý singletrack, za kterým sem jezdí profesionálové i hobbíci.

Na cestě cykloparkem nás čekají technické sjezdy, příjemné stoupání, pár pěkných skoků i 60metrová dřevěná lávka zakroucená mezi stromy. Na to, že je singletrack namotaný na relativně malém pozemku a měří něco okolo dvou kilometrů, slibuje docela velkou porci zábavy a také toho adrenalinu, pro který jsme sem jeli.

Cyklopark Mysločovice

Otcem cykloparku je Vašek Utinek z Mysločovic – MTB závodník a ultramaratonec, který má za sebou mimo jiné vítězství v extrémním závodě LH 24. Kdybyste náhodou netušili, co název znamená, prozradíme vám, že jde prostě o to, kolikrát stihnete za 24 hodin vyběhnout na Lysou a zase dolů. V mrazu a sněhu. Nejspíš vás proto nepřekvapí, že velkou část cykloparku vybudoval sám, případně s pomocí přátel na několika brigádách. S Michalem Němcem, kterého už asi znáte z našeho blogu,  jsme proto vyrazili otestovat kvality jeho díla.

Cyklopark Mysločovice

Trasa začíná příjemným stoupáním namotaným ve svahu vedle místního hřbitova. Po úzké jednosměrce tu přes dřevěný můstek dojedete až do samého srdce cykloparku – skalnaté partii s několika pěknými skoky, ostrými sešupy, klopenými zatáčkami a dřevěnou lávkou. 60 metrů dlouhá rampa je potažená jemným pletivem, což je skvělá vychytávka, pokud sem vyrazíte po dešti, stejně jako my.

Cyklopark Mysločovice

Mezi stromy vás tu čeká 2 kilometry cross-country, které vás bude zaručeně bavit. Cyklopark je sice limitován velikostí pozemku, ale můžete si zvolit víc variant trasy a projet si park několikrát bez toho, abyste se úplně vyřídili. Jezdí sem trénovat dětské cyklooddíly i profíci, bát se ale nemusíte ani jako začátečníci.

Cyklopark Mysločovice

Pokud zrovna nemáte čas nebo náladu vyrazit na traily do Karlovic nebo na Vsetín, sedněte na kolo a zajeďte se podívat do Mysločovic. Ze Zlína tu jste za pár desítek minut a čeká vás tu pěkné poježdění na dobře připravené trati. Jenom si budete muset trochu pohnout, než začne zimní přestávka. Během té park čeká posezónní údržba a vyladění některých míst. Cyklopark Mysločovice je ale rozhodně místo, kam se budete s bikem rádi vracet.

  • Cyklopark Mysločovice
    Mysločovice, U hřbitova
    Mysločovice
  • +420 737 869 579
  • vach.dt@seznam.cz

V okolí také najdete