Městská kavárna Otrokovice

Otrokovice sice nejsou zrovna turistickým ruchem tepající velkoměsto, ale i tak se tu najdou místečka, která stojí za to navštívit. Mezi nimi i Městská kavárna, kde si můžete dát flat white a k tomu skvělý dort nebo dezert.

Otrokovická beseda, kde leží kavárna, o které se dnes budeme bavit, patří k dominantám celého náměstí. Sídlí tu infocentrum, je tu také kulturní sál, kde se pořádají plesy, divadla, koncerty a spousta dalších akcí. Mohutná sklobetonová konstrukce dokončená na sklonku devadesátých let uvnitř skrývá i malou kavárnu, jejíž útulnost vyvažuje celý ten hřmotný prostor uvnitř Besedy.

Zlínsko a Luhačovicko

Když město celou Besedu rekonstruovalo, myslelo také na prostor, kde dnes sedíme. Vznikla tu Městská kavárna, už třetím rokem ji provozuje Jiří Daněk. „Rozjet kavárnu trvá podle mě alespoň tři roky, nám se to už docela daří. V létě boduje zahrádka, kam si můžete sednout, dát si domácí limonádu nebo ledovou kávu. V zimě zase naše dorty a káva, k tomu také velký dětský koutek, který tu máme.“

Zlínsko a Luhačovicko

Ve vitríně tu je každý den hned několik dortů přímo k nakousnutí. Limetkový cheesecake, karamelový dort, čokoládový dort s lesním ovocem, panacota s malinami, dezerty s pudinkem, muffiny, sem tam chlebíček. Kolem si hrají děti, ale najdete tu i tiché kouty, kam si můžete sednout se šálkem kávy nebo skleničkou vína. „Snažíme se držet krok, takže u nás najdete nejenom skvělé dezerty včetně bezlepkových, ale taky třeba flat-white. Dvojité espresso s jemnou pěnou, jaké je teď in ve všech kavárnách v Evropě.“

Zlínsko a Luhačovicko

Místní káva je přímo z Otrokovické pražírny a je namíchána přímo na míru. Jinde takovou prostě neochutnáte. „Nechtěli jsme, aby káva byla kyselá, přestože je většinou známka vysoké kvality zrnek. Pak nám zase na kávě nedržela crema, takže vyladit ji chvilku trvalo. Dneska jsme spokojení,“ říká Jiří.

Zlínsko a Luhačovicko

Tohle místo má něco do sebe. Přes den tu mohou děti v klidu řádit a mamky posedět u kávy, odpoledne se sem můžete stavit na kafíčko po práci a večer na skleničku něčeho dobrého. Atmosféra se tu proměňuje s postupujícím dnem, takže ať už půjdete kolem v jakoukoliv dobu, bude určitě příjemné se tu zastavit.

  • Městská kavárna Otrokovice
    Náměstí 3. Května
    76502 Otrokovice

Info

V okolí také najdete