Čokoládovna Vizovice: čokoládové království mezi trnkami

Čokoládové lanýže, polomáčené pomeranče, levandulové pralinky, kávová zrnka, nugáty… všechny pěkně vyskládané v několika patrech nad sebou. Sliny se sbíhají a oči těkají od jednoho kousku ke druhému. Tak nějak se cítíte, když vejdete do vizovické čokoládovny.

Je to už mnoho let, co na vizovickém zámku funguje Čokoládové království. Tam, kde se dřív půjčovaly knihy dnes najdete příjemnou kavárnu s pultem, u kterého roztaje nejedno dětské nebo dospělácké srdce. Čokoládové pralinky jedna vedle druhé lákají a není lehké vybrat si z nich těch pár kousků, které ochutnáte. A pokud dáváte přednost dortíkům a zákuskům, i na ty dojde.


Náš tip: Zajděte si na exkurzi Povídání o čokoládě. Dozvíte se, jak se dělají pralinky i čokolády, a taky ochutnáte spoustu dokonalých čokoládových chutí. Rezervace je nutná předem. 


 

Bývalá knihovna však není první místečko na zámku, kde čokoládovna funguje. Podle paní majitelky začínal tento malý podnik v místní šatlavě. Pod podlahou tekla voda, stropy byly tak nízké, že nižší už měli jen v Praze ve Zlaté uličce. Pralinek ale bylo čím dál víc, lidí také, a do malé šatlavy už se čokoládovna nevešla.

 

Pralinky ve Vizovicích vyrábí Eva Šafránková, pomáhá jí u toho skoro celá rodina. Sestra Zdena Šimková spolu s dcerou pečují o prodejny. Kromě vizovického zámku najdete prodejny vizovických pralinek v Luhačovicích, Buchlovicích nebo Valticích.

       

Které příchutě nejvíc „frčí“? Prý jak kdy. Klasikou jsou ořechové či nugátové pralinky, kdo má rád trochu exotiky, zkouší levandulové pralinky s lesklým modrým povrchem. Ti, kdo nejsou tolik na sladké, ocení kandované plátky pomerančů máčené v čokoládě. Mezi všemi těmi kornoutky, kuličkami, kostičkami, slzičkami a příchutěmi si musí vybrat i největší mlsouni.

 

Receptury, které kdysi majitelka okoukala od známých z Belgie teď vylepšuje její sestra. Nová pralinka ale nejde hned na pult. Musí ještě nějakou dobu ležet ve skladu, aby se ukázalo, jak se nový kousek zachová. Pokud všechno zůstane takové, jako na začátku, zařadí pralinku do výroby a ta si hledá své nové fanoušky.

 

Návštěva vizovického zámku díky unikátní čokoládovně udělá radost všem milovníkům kvalitní čokolády a nápaditých sladkostí z ní. A ještě jedno malebné zákoutí zámek ukrývá. Když zabloudíte o podloubí dál, najdete tu Galerii Mariette s křehkými skleněnými ozdobami, keramikou, výšivkami, obrázky malovanými na skle a spoustou dalších krásných věcí, které prostě budete chtít domů.  • Čokoládovna Vizovice: čokoládové království mezi trnkami
    Palackého náměstí 373/373
    763 12 Vizovice
  • +420 601 123 003
  • bartko@cokoladovekralovstvi.cz

V okolí také najdete