Cheetah Holiday Club

Tentokrát se vydáváme prozkoumat možnosti ubytování do Vizovic. Míříme do Cheetah Holiday Clubu a samozřejmě tušíme, že to nebude ledajaké ubytování. To by ho nemohl vybudovat srdcař, dobrodruh, fotograf a cestovatel Richard Jaroněk.

Že vám to jméno něco říká? Ano, to je ten, co léta fotil žraloky, a když už pro něj nebyl problém prstem otočit žraloka na břicho, tak se vrátil na pevninu a začal fotit divoká zvířata v Africe. A když zrovna nebyl na expedici, tak si tak mimochodem postavil u domu africký penzion.

Penzion Cheetah Holiday Club v nočním hávu.

Afrika ve Vizovicích

Penzion najdete na kraji Vizovic, v takové boční uličce. Před ním zurčí potůček a za ním jen stráň. Řekli byste poklidná vesnice, ale hned za brankou na vás dýchá pulzující Afrika. Tu se Richardovi podařilo do domu vtisknou dokonale.

Afrika v každém koutu, a že je jich tu požehnaně.

Pokoje s příběhem

Vcházíme dovnitř. V penzionu čeká 6 útulných pokojíků, z toho 2 apartmá. Ani jeden z pokojů není stejný. Každý je originálem doplněným o africké artefakty, každý má svůj příběh. Afriku potkáte i na chodbách či ve společenské místnosti, kde je i velká kuchyň. Můžete si tu sami připravit snídani, ale daleko lepší je si tu snídani objednat. Ta není africká, ale poctivá vizovická.

Tady si můžete vychutnat "vizovickou snídani".

Večerní posezení

Součástí penzionu je i zázemí s venkovním otevřeným i krytým posezením. To kryté nese název Lví království. Gril je právě rozehřátý, už to z něj voní, stačí se usadit. Ještě by to chtělo láhev vína, třeba afrického. Není problém. Stačí pár kroků a jste ve sklípku, kde si vyberete africké nebo klidně moravské víno. Jediné, co musíte udělat je čárka na papírku. Trošku jiný svět, ale na tuto hru každý poctivě přistupuje.

"Lví království" pro vlahé večery se sklenkou afrického vína.

Pokud se vám s ubytováním podaří trefit do dnů, kdy je v penzionu přítomný sám majitel, tak o dobrodružné vyprávění nebude nouze. Navíc hned vedle penzionu máte další kus Afriky jako na dlani. Richard v mezičase expedic vybudoval kromě penzionu i muzeum Tjiwara, což je muzeum Mizejicí africké kultury. A nečekejte nějakých pár sošek. Vězte, že jste se ubytovali vedle největší kolekce afrického umění v Evropě, a to jste jeli jen do Vizovic.

O muzeu si můžete přečíst v našem článku Tjiwara: Muzeum mizející africké kultury Vizovice.

A když už v těch Vizovicích budete, tak doporučujeme navštívit vizovický zámek. Až si ho celý prohlídnete včetně zámecké zahrady, tak si poseďte v Čokoládovém království. Dáte si pralinku nebo šálek husté čokolády?

 

  • Cheetah Holiday Club
    Lázeňská 1150
    763 12 Vizovice
  • 605 105 111
  • cheetah@uniquenature.cz

V okolí také najdete