Vizovické Trnkobraní v areálu likérky R. Jelínek

Jeden z našich největších festivalů, který pravidelně na konci srpna obsadí areál likérky R. Jelínka ve Vizovicích funguje nepřetržitě od roku 1967. Střídají se tu kapely z Česka a Slovenska, pravidelně se tu pořádá soutěž v pojídání trnkových knedlíků nebo stand-up show. Nechybí ani gastrozóna s místními dobrotami, probíhá košt slivovic a můžete se jít podívat i na exkurzi do výroby likérů. 

Foto: Vizovické Trnkobraní


Kam pro vstupenky? Ulovte si lístky na letošní Trnkobraní včas


Vizovické Trnkobraní založili v roce 1967 vizovičtí nadšenci, aby oslavili nejvýznamnější plod tohoto regionu - švestku (valašsky trnku) a její tradiční a oblíbený produkt – pravou valašskou slivovici. Od té doby s výjimkou okupačního roku 1968 a dvou covidových let (2020 a 2021) akce funguje nepřetržitě až do dnešních dnů. Koná se v areálu likérky Rudolf Jelínek, která byla založena před 130 lety a navazuje na 400 letou výrobu ovovcných destilátů na Valašsku. Návštěvníci festivalu tak mají možnost seznámit se s historií, současností a technologií výroby tohoto unikátního nápoje, který je proslulý daleko za hranicemi České republiky.

Na Trnkobraní nejčastěji narazíte na kapely z české a slovenské provenience, v posledních letech byla mezi headlinery jména jako je No Name, Tublatanka, Divokej Bill, Fleret, Mirai, Horkýže Slíže nebo Visací zámek. Součástí programu je talentová soutěž pro nadějné kapely nejen z našeho regionu, ale také stand-up show nebo Velká cena Vizovic v pojídání švestkových knedlíků. Kdyby vás zajímalo, jak ji vyhrát, stačí na posezení spořádat 205 knedlíků, jako vítěz  ročníku 2023 Radim Dvořáček, který tak překonal svůj dosadavadní český rekord. 

Vizovické Trnkobraní doporučujeme spojit s procházkou po Vizovicích nebo si vyšlápnout až na Janův hrad. Pokud budete mít ve Vizovicích víc času, přibalte s sebou kolo a nebojte se vyrazit po trase Baťovy nedokončené železnice nebo na další místa, která jsme pro vás poctivě projeli a vyznačili v mapách

 

  • Vizovické Trnkobraní v areálu likérky R. Jelínek
    Razov 472
    76312 Vizovice
  • +420 736 128 736
  • michal.sestak@nedomysleno.cz

V okolí také najdete