Na Vlachovském mýtě: Vlachovice

Občas, když tak jezdíme po kraji, dostaneme hlad. Děje se nám to pravidelně kolem poledne a ne a ne se toho zbavit. Proto vždycky hledáme, kde bychom něco ulovili. Přišli jsme díky tomu na pár opravdu skvělých restaurací (a bohužel taky na pár míst, kam už se nechceme nikdy vrátit), ale tentokrát to byl opravdu jackpot. Nově otevřená restaurace Na Vlachovském mýtě je snem každého mlsouna. Foodbloggeři by plakali štěstím.

Restaurace je v (naší oblíbené) drobné vesničce jménem Vlachovice. Jestli nás čtete, tak víte, že jsme tu poslední dobou pečení vaření. A díky Vlachovskému Mýtu tady asi budeme ještě o něco častěji. Restaurace vznikla tak trochu netradičně pod křídly obce, když se rekonstruoval místní obecňák. Otevřeno je od května a je vidět, že se nad směřováním téhle kuchyně zamyslel někdo chytrý.

Zlínsko a Luhačovicko

Lukáš Hejlík by sahal po mobilu a Zdeneček Pohlreich by šel pohladit kuchaře už při pohledu do jídelního lístku. Posuďte sami. Borůvky ze Štítné nad Vláří, pstruzi z Jablůnky u Vsetína, mouka z Horní Lidče, bylinková vína z Vlachovy Lhoty, AK Cider z Vizovic. Kozí sýry z vizovické farmy, maso z Vrbětic, sýry z Červeného Kameňa. Brambůrky Cyrilovy ze Slavičína.

Zlínsko a Luhačovicko

Stejně sexy, jako seznam surovin, je i letní jídelní lístek. Jehněčí kýta s vyhřátou pohankou, závitky ze pstruha s vizovickým sýrem. Kachní prsíčka s omáčkou z malin, hovězí entrecote s křenovou omáčkou. Máme pokračovat? Tvarohové borůvkové noky se zmrzlinou z kozího mléka, pro děti pohanková kaše slazená medem s máslem a lesním ovocem. No a pak polévky. Krém z vlachovského bylinkového sena.

Zlínsko a Luhačovicko

To už je na nás trochu moc, takže se jdeme podívat do kuchyně, jestli si z nás trochu nestřílí. To byste nevěřili, ale na plotně vážně stojí hrnec a v něm otýpka sena. Prostě seno. Nevěřícně zíráme na kuchaře a ten nám s nesmělým úsměvem prozrazuje, že si recept přivezl z Jižního Tyrolska. Odcházíme s otevřenou pusou.

Zlínsko a Luhačovicko

Restauraci Na Vlachovském Mýtě držíme všechny palce, které máme. Uživit dobrou hospodu v malé vesnici není vůbec jednoduché, nesnižovat nároky na skvělou kuchyni je možná ještě těžší. Každopádně Vlachovské Mýto je prostě přírodní úkaz a jestli budete mít cestu někde kolem (třeba v rozsahu 50 kilometrů), tak se určitě stavte.

  • Na Vlachovském mýtě: Vlachovice
    Vlachovice 260
    763 24 Vlachovice
  • 732 341 987

V okolí také najdete